Agencja pracy tymczasowej Włocławek

Agencja pracy tymczasowej Włocławek, czy warto?

Ostatnio wiele się w mediach mówi an temat zatrudniania obcokrajowców w naszych firmach. Głosy na ich temat są podzielone. Jedni uważają, ze to bardzo dobry pomysł, a drudzy, ze powinno się zatrudniać tylko ,,naszych” w naszych firmach. Dyskusja nadal trwa i nie wyklarowały się jednoznaczne wnioski.

 

Agencja pracy tymczasowej Włocławek załatwia formalności

 

Agencja pracy tymczasowej WłocławekZastanówmy się zatem czy pracownicy ze wschodu to coś dobrego dla naszego biznesu, czy coś złego. Najpierw omówmy zalety takiego działania. Nie ukrywajmy faktu, iż pracownicy z Ukrainy często domagają się niższego wynagrodzenia niż nasi rodacy. Tak jak my zarabiamy więcej, choć mnie od przeciętnego mieszkańca, jeśli wyjedziemy do Niemiec czy Wielkiej Brytanii, tak Ukraińcy mogą zarabiać gorzej od nas, ale nadal to będą wyższe stawki, niż takie jakie otrzymaliby w swoim kraju. Między innymi dlatego przyjeżdżają pracować do nas. Nie jest to jednak stała praca. Najczęściej to agencja pracy tymczasowej Włocławek ją załatwia. Są to prace przy stoiskach handlowych, w magazynach czy przy zbiorach rolniczych. To prace, które Polacy nie chcieliby wykonywać. Zatem trudno byłoby znaleźć naszego rodaka na takie miejsce. Wtedy pracownicy ze wschodu są niezbędni, szczególnie u rolników, którzy nie mogą sobie pozwolić na przesunięcie siewów i zbierania plonów.

Niewątpliwie zatrudnianie pracowników z Ukrainy ma także swoje wady. Nie wszyscy z nich mówią po polsku, więc nie można ich zatrudniać na stanowiskach gdzie mają oni kontakt z klientem. To duża niedogodność. Dobrze jest więc sprawdzić zawczasu ich znajomość języka.