Orbitrek treningowy

Alternatywa dla siłowni

Na rynku istnieje szeroki wybór przyrządów do ćwiczeń, a rosnąca świadomość zdrowego stylu życia i wagi regularnego wysiłku fizycznego sprawia, że coraz więcej osób nie tylko chodzi na siłownię, basen czy do klubu fitness, ale decyduje się na ćwiczenia w domowym zaciszu.

Co może być alternatywą dla siłowni?

Orbitrek treningowyUłatwia to kontakt z producentami i dostawcami przyrządów do ćwiczeń i łatwość ich zakupu. Zwykły rower czy orbitrek treningowy nie zajmują wiele miejsca, dlatego bez większego trudu można je zmieścić w przeciętnym mieszkaniu. Osoby posiadające więcej miejsca mogą zdecydować się na posiadanie własnej niewielkiej siłowni, co fanom regularnego wysiłku na pewno przypadnie do gustu. Odpowiedni program treningowy warto jednak ustalić z trenerem i nie zadowalać się ćwiczeniami na tylko jednym przyrządzie. Dom i jego otoczenie dają wiele możliwości do treningu, wystarczy postarać się je dostrzec. Bieżnia treningowa okaże się zbędna, jeśli w okolicy można pobiegać lub choćby pospacerować. Spacer do szkoły czy pracy również będzie dobrym rozwiązaniem, zapewniającym codziennie stałą dawkę ruchu. Idealną zachętą do takiej aktywności będzie kupno psa, który nie tylko będzie znakomitym czworonogim towarzyszem, ale też zachęci nas do regularnych spacerów czy jazdy na rowerze. Z wizyt na basenie nie warto rezygnować – umiejętność pływania może przydać się w różnych momentach życia, a dodatkowo pływanie angażuje wiele różnych partii mięśni, zależnie od wybranego stylu. Nie obciąża też zbyt mocno stawów, więc jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają z nimi jakieś problemy, ale nie chcą porzucać aktywności fizycznej.

Trudniejsza w zastąpieniu może być ławka na siłownię, ponieważ zajmuje na tyle dużo miejsca, że niewiele osób może posiadać ją w domu lub znaleźć dla niej dobrą alternatywę. Dlatego czasem warto zajrzeć na siłownię, by nie tylko wykonać ćwiczenia siłowe, ale też omówić swoje postępy z trenerem.