samochód

Auta dla pomocy drogowej

orurowane mitsubishi pajeroW południowo wschodniej Polsce drogi nie zawsze są szerokie, asfaltowe i dostępne przez cały rok. Do wielu wsi dojeżdża się drogami bardzo wąskimi, które na dodatek są kręte i śliskie. Nawet mały deszcz może inny rodzaj dróg, szutrowych i piaszczystych, zamienić w niedostępne bagna. Tymczasem jest to rejon, do którego przyjeżdża wielu turystów.

Miejscowi, choć wydają się przyzwyczajeni do warunków tu panujących, także miewają czasami problemy.
I wtedy właśnie do akcji może wkroczyć pomoc drogowa, która ma trzy samochody, które wjadą praktycznie wszędzie. Osłona skrzyni biegów, osłona silnika, potężne opony i wyciągarka oraz dodatkowe reflektory na dachach – to znaki rozpoznawcze tychże bardzo ciekawych aut.
W oczy rzuca się także pokaźne orurowanie Mitsubishi Pajero.
Auto wygląda dzięki niemu bardzo agresywnie. Dwa pozostałe samochody posiadają zabudowy specjalistyczne, pod którymi ukryte są różne narzędzia i podzespoły. Można w nich przewozić całe zestawy narzędzi oraz części zamienne i płyny eksploatacyjne. Jest także agregat prądotwórczy i oświetlenie oraz podnośniki i kompresor, Dzięki temu obsługa z samochodu może naprawić niemal każde uszkodzenie, nawet w nocy i w środku lasu.

Nie ma także problemu z holowaniem, Do każdego z trzech samochodów można podpiąć lawetę, na którą zostanie wciągnięty samochód, który nie może jechać o własnych siłach. Laweta jest także odpowiednio oświetlona, a kierowcy są na tyle doświadczeni, że nawet na wąskich i krętych drogach, nie mających asfaltu, doskonale sobie radzą. Nawet wtedy, gdy mają na lawecie uszkodzony samochód, ważący ponad tonę.