Automatyczne otwieranie i zamykanie bram przesuwnych

Nowoczesne bramy przesuwne charakteryzują się przede wszystkim tym, że nie zajmują nam sporo miejsca, co bywa sporym ułatwieniem w przypadku chociażby zimy, a także lekkością i łatwością tym samym w ich obsłudze. Dzięki temu, że dużo nie ważą łatwo nam się je otwiera i zamyka, co jednak może również być sporym minusem, któremu na szczęście można łatwo zaradzić.

Brama przesuwna na pilota

automatyka do bramy przesuwnejCoraz częściej widuje się bramy przesuwne nie tylko w przypadku strzeżonych osiedli, ale również przy prywatnych posesjach. Taka brama daje nam mnóstwo zalet, jak między innymi to, że gdy napada śnieg nie musimy co rano i wieczór odśnieżać naszego podwórka, aby otworzyć bramę. Ponadto bramy przesuwne są niezwykle lekkie, co ułatwia nam codzienne z nich korzystanie, ale co również może być niebezpieczne ponieważ czasami wystarczy silny podmuch wiatru, lub niewyrównany teren, aby brama miała tendencję do samoczynnego zamykania się. Takich sytuacji raczej nie chcemy w naszym życiu szczególnie, gdy akurat przez tę bramę przejeżdżamy. Można takim problemom na szczęście łatwo zaradzić, a umożliwi nam to automatyka do bramy przesuwnej która sprawi, że nasza brama będzie otwierała się za pomocą pilota. Napędy do bram posiadają specjalne czujniki, które uniemożliwią bramie zamknięcie się, jeśli coś będzie stało na drodze, czy to przechodzący człowiek, czy stojący rower, czy przejeżdżający samochód.

Zdalnie otwierana brama to jedynak nie tylko zwiększone bezpieczeństwo, ale dodatkowo także nasz komfort. Mogąc otworzyć bramę zdalnie przy pomocy pilota nie musimy za każdym razem wysiadać z samochodu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie i co więcej do takiej bramy możemy dokupić dodatkowe piloty, jeśli nie tylko my z niej na co dzień korzystamy. Brama otwierana automatycznie jest zatem i wygodniejsza w obsłudze i znacznie bezpieczniejsza.