Bezpieczny smoczek babyono

Każde dziecko jest inne, dlatego nie można powiedzieć, że każde dziecko musi być wychowywane w ten sam sposób. Niektórzy rodzice świadomie rezygnują z podawania dziecku smoczka, a inni nie wyobrażają sobie bez niego żyć.

Jakie smoczki są najlepsze?

Smoczek babyonoNa barka rodziców spoczywa wiele obowiązków związanych z wychowaniem dziecka, więc jest to normalne, że czasem są zmęczeni i chcą odpocząć. Małe dzieci często płaczą, ponieważ nie potrafią się w inny sposób komunikować ze światem. Płaczą kiedy są głodne, spragnione czułości czy się czegoś boją. Wtedy łzy może ukoić mama. Jednak są też sytuacje, kiedy maluch płacze z nudów i wtedy najlepszą pomocą będzie smoczek babyono. Jest to model przeznaczony dla noworodków w wieku od urodzenia aż do trzeciego miesiąca życia. Ma on idealnie dopasowany kształt pod względem wielkości, ale też sama końcówka jest odpowiednia dla tak małych dzieci. Ma ona kształt żarówki, więc jest symetryczna i podobna do sutka mamy. Dzięki takiemu smoczkowi, karmienie piersią nie zostaje zachwiane, bo maluch nie wyczuwa różnicy pomiędzy piersią, a smoczkiem. Jest on wykonany z bezpiecznego silikonu, który jest bardzo dobrze tolerowany przez noworodki i niemowlęta. W obudowie są umieszczone liczne otwory, dzięki czemu smoczek nie przykleja się do buzi malucha. Poza smoczkami symetrycznymi, znajdziemy także modele anatomiczne czy ortodontyczne i dynamiczne. Mogą mieć kilka wielkości w zależności od wieku dziecka oraz mogą być również wykonane z naturalnego kauczuku.

Smoczki przeważnie są używane przez dzieci do drugiego lub trzeciego roku życia. Ich dłuższe stosowanie może negatywnie wpłynąć na zgryz maluchów, więc lepiej nie przedłużać chwili odstawienia smoczka. Nie jest on drogim artykułem, więc warto w niego zainwestować.