Cypr rajem podatkowym

Coraz więcej firm decyduje się na rejestrację swoich spółek w zagranicznych krajach. Bardzo popularne ostatnimi czasy stały się tak zwane raje podatkowe. Zwykle za takie uważane są niewielkie kraje, z gospodarką na wysokim poziomie. Podatki, które muszą być tam odprowadzane są zwykle o wiele niższe niż w krajach macierzystych.

Rejestracja firmy na Cyprze pozwala obniżyć podatki

spółki na cyprzeChociaż wiele osób kojarzy raje podatkowe z bardzo sławnymi w tej tematyce Kajmanami, bardzo dobre warunki podatkowe dla rozmaitych przedsiębiorstw są również na Cyprze. Ten niewielki kraj, znajdujący się na jednej z wielu wyspo morza Śródziemnego, znajduje się w bezpośredniej bliskości wysp Greckich, jednak jest niezależnym państwem, które wykształciło własne prawo oraz system podatkowy. Kraj ten chociaż niewielki, słynie z rozmaitych ulg podatkowych, które sprawiają, że wiele zagranicznych firm, decyduje się na rejestrację swojej działalności właśnie tam. Spółki na Cyprze mogą liczyć na niewielkie podatki oraz rozmaite ulgi. Nie muszą również borykać się z dużą ilością formalności, co niejednokrotnie może zniechęcać do zmiany kraju rejestracji firmy. System prawny i system podatkowy Cypru jest na tyle przejrzysty, że nie trzeba się obawiać dodatkowych kosztów, wynikających z nieznajomości danych regulacji, bądź występowania rozmaitych kruczków prawnych, które bardzo często są zawierane w prawie podatkowym wielu państw. Przejrzyste prawo i niskie podatki działają na przedsiębiorców, jak magnes.

Rejestracja spółki za granicą wiąże się z różnego rodzaju trudnościami. Przede wszystkim spółka aby być zarejestrowana w danym kraju musi posiadać w nim siedzibę, co generuje dodatkowe koszty. Jednak ulgi podatkowe wielu państw rekompensują te wydatki, czyniąc przedsięwzięcie w dalszym ciągu bardzo opłacalnym.