Czym kierować się przy wyborze tlenu medycznego?

Opieka nad pacjentem wymagającym podtrzymywania funkcji życiowych, jeszcze do niedawna nie była możliwa w domu. Wszystko dlatego, że w tym celu konieczne trzeba używać odpowiedniej jakości sprzętu medycznego. Jest on konieczny, aby zapewnić organizmowi pacjentami na przykład koniecznego do przeżycia tlenu.

Jaki tlen medyczny kupić?

tlen medyczny inhalacyjnyW ciągu kilkunastu ostatnich lat znacznie wzrosła popularność opieki nad pacjentami w cięższym stanie w warunkach domowych. Do niedawna było to możliwe jedynie w warunkach szpitalnych, ale zmieniło to rozpowszechnienie się odpowiedniego sprzętu medycznego, takiego jak tlen medyczny inhalacyjny. Dzięki niemu, nawet Ci pacjenci, którzy znajdują się w ciężkim stanie ze względu na urazy, czy też cięższe infekcje górnych odcinków dryg oddechowych, mogą znajdować się we własnym domu. Bardzo ważne jest jednak to, aby wiedzieć, czym powinien się cechować taki tlen medyczny i na co zwrócić szczególna uwage przy jego zamawianiu. Otóż, jak się okazuje, tlen taki kupić można jedynie w specjalnych butlach, ale mogą się w nich tak naprawdę znajdować różne rodzaje tlenu. Tlen techniczny nie nadaje się do inhalacji, gdyż nie jest on w stu procentach oczyszczony, dlatego tez używać należy jedynie certyfikowanego tlenu medycznego. Tylko w takim wypadku można sprawić, że użycie danego tlenu będzie w stu procentach bezpieczne. Oprócz tego, warto pamiętać także o tym, że butla ze sprężonym powietrzem może grozić wybuchem, wiec powinno się pamiętać o jej bezpiecznym przechowywaniu, oraz właściwym użyciu.

Szersza dostępność sprzętu medycznego sprawia, że coraz więcej pacjentów leczonych jest w warunkach domowych. Oczywiście, aby było to możliwe, trzeba zaopatrzyć się taki sprzęt, który cechuje się najlepsza jakością. Ważne, by był certyfikowany, oraz aby dowidzieć się, w jaki sposób bezpiecznie go używać.