serwis komputerów

Dlaczego serwis komputerów poleca karty zintegrowane?

W laptopach spotyka się dwa rodzaje kart graficznych. Są to karty graficzne dedykowane i karty graficzne zintegrowane. W niektórych laptopach stosowane są obydwa typy. Laptopa z jaką kartą graficzną lepiej kupić?

Serwis komputerów zna się na rzeczy

serwis komputerówO tym w dalszej części artykułu. Jak wiadomo tanie konstrukcje wyposażone są głównie z karty zintegrowane, droższe natomiast w karty dedykowane. Większość produkowanych aktualnie laptopów wyposażonych w kartę dedykowaną posiada także kartę zintegrowaną i w zależności od tego jaka wydajność jest potrzebna następuje przełączanie między nimi. Jak wiadomo czasem karty dedykowane się psują i nie pozostaje nam nic innego niż naprawa komputerów. Serwis komputerów wyposażonych w układy dedykowane jest trudniejszy od komputerów wyposażonych tylko w układy zintegrowane. Jeśli zawiedzie karta zintegrowana to od kilku lat montowana jest ona w procesorze, którego wystarczy tylko wymienić i cieszyć się dalej sprzętem, w przypadku kart dedykowanych trzeba niestety wymienić bądź naprawić układ a ceny tego typu usług są niestety dość wysokie. Karty zintegrowane posiadają niestety mniejszą wydajność od kart dedykowanych jednakże zużywają mniej energii, pozwalają na dłuższą pracę na baterii a także wydzielają mniej ciepła. Szczególnie istotne jest to w przypadku małych laptopów z niezbyt wydajnymi układami chłodzenia. Jak widać każdy typ kart graficznych posiada wady i zalety.

Moim zdaniem jednak, jeżeli nie potrzebujemy nie wiadomo jakiej mocy obliczeniowej lepiej jest zainwestować w sprzęt ze zintegrowaną, bardziej bezawaryjną grafiką.