fotowoltaika

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Coraz bardziej staje się popularna fotowoltaika i jej systemy. Ale czy naprawdę warto w nią zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze? Oczywiście, że tak! Nie jest to duża inwestycja, ale na pewno bardzo opłacalna. Stosowane są już masowo od ponad trzydziestu lat, nie wymagają żadnej dodatkowej pracy, a za darmo wytwarzają prąd.

Ogniwa fotowoltaiczne są przyszłością zasilania przydomowego

fotowoltaikaWraz z postępującym czasem panele fotowoltaiczne stają się coraz tańsze. Są plany aby od roku 2020 Polska przechodziła częściowo na Odnawialne Źródła Energii, którego celem jest ograniczenie spalania paliw kopalnych, które coraz z większą intensywnością zanieczyszczają otaczające nas środowisko. Ilość wytworzonego prądu jest zależna od wielkości instalacji systemu fotowoltaicznego. Panel o mocy 1 000 Wp skierowany na południe jest w stanie w ciągu roku wyprodukować około 1 000 000 Wh energii elektrycznej. Koszty zamontowania instalacji fotowoltaicznej jest różna i zależy od danych paneli i zapotrzebowania na energię. Statystyczna rodzina potrzebuje około 3 000 000 Wh rocznie, decydując się na korzystanie z energii wytworzonej tylko przez panele należy przygotować się na wydatek około 20 000 złotych. Można skorzystać z pomocy proponujące dofinansowanie w instalacji takich paneli na przykład na Śląsku. Osoby zastanawiające się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne powinny wziąć pod uwagę, że korzystanie z energii słonecznej jest całkowicie darmowe i po zainstalowaniu takiego systemu nie trzeba się martwić o dodatkowe koszty wynikające z używania prądu.

Wydatek jaki został przeznaczony zazwyczaj zwraca się po około dziesięciu latach. Dlatego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne i sprawdzić oferty proponujące różnego rodzaju urządzenia. Najlepszej jakości sprzęty można znaleźć na południu Polski, czyli na Śląsku.