odkurzacze centralne

Dlaczego wybieramy centralny system odkurzania?

Coraz częściej można usłyszeć o tym, że budowany dom będzie miał zainstalowany system centralnego odkurzania. Jeszcze nie tak dawno uważaliśmy, że jest to raczej zarezerwowana do biur, nowoczesnych budynków i lokali o sporej powierzchni.

Centralny odkurzacz nie tylko do biur!

odkurzacze centralneTechnologia jednak poszła kilka kroków dalej w bardzo krótkim czasie. Rozwój technologiczny pozwala na coraz lepszą ofertę tradycyjnych odkurzaczy, które odznaczają się równie szybko rozwijającą się ceną. Wzrost kosztów generujących zakup i wymianę zwykłych odkurzaczy skłonił ludzi do zainteresowania systemem, który rynek określa: odkurzacze centralne. Jest to swoisty system składający się z rur PCV zainstalowanych zazwyczaj w ścianach i jednostki centralnej – robota, który usytuowany jest w jakimś pomieszczeniu bocznym. Odkurzacze centralne oferują znacznie więcej od tradycyjnych, pospolitych robotów sprzątających. Zmniejszają produkcję alergenów i roztoczy oraz zapobiegają unoszeniu się tusz po odkurzaniu kurzu. Zasysający brud jest wysyłany prosto do jednostki centralnej dlatego też w odkurzanym pomieszczeniu nie zostaje po nich żaden ślad. Co za tym idzie – osoby o silniejszej alergii i bardzo wrażliwe będą mogły bez obaw poczuć przyjemność z sprzątania bez stosowania uciążliwych maseczek. Ponadto bardzo dobrym atutem jest dźwięk. Dzięki centralnemu odkurzaczowi w końcu nie słychać uciążliwego hałasu, który był produkowany przez ten tradycyjny. Posługujemy się jedynie rurą zasysającą, zatem nie plącze się pod nogami żaden robot, ani uciążliwe kable. Sprzątanie staje się przyjemniejsze, prostsze i dużo szybsze. Ponadto w wyposażeniu nowoczesnych systemów do odkurzania mamy do dyspozycji cały zestaw akcesoriów, dzięki czemu odświeżymy meble, zasłony, firany, tym samym wydłużając ich żywot.

Stając przed wyborem z takimi korzyściami i opcjami, a standardowym robotem, zagłuszającym wszystkie inne dźwięki – wybór wydaje się jednoznaczny. Inwestycja w odkurzacz centralny jest opłacalna i długoletnia. Z pewnością będzie wdzięcznie i efektywnie służyć w wymarzonym domu.