Dobór odpowiedniej paszy dla konia

Posiadacze koni powinni wiedzieć, iż stworzenie to musi być odpowiednio karmione w zależności od jego wieku oraz aktywności fizycznej. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednie dozowanie jedzenia, aby koń nie przejadał się ani nie miał pokarmu za mało, co prowadzić moje do poważnych schorzeń żołądka. Warto wybierać najlepsze karmy.

Wysokiej jakości karmy dla koni hodowlanych

pasza wysokoenergetyczna dla koniKażdy koń to indywidualista, który potrzebuje oddzielnego traktowania. To samo dotyczy podawanego pokarmu temu stworzeniu. W zależności od tego jaki wiek czy jakiej aktywności fizycznej jest nasz koń tego typu jedzenie powinniśmy mu podawać. W przypadku koni wyścigowych na pewno będzie to pasza wysokoenergetyczna dla koni. Z kolei seniorzy będą spożywali karmę z mniejszą ilością witamin i minerałów, gdyż tak szybko ich nie spalają. Warto też zaznaczyć, że konie uwielbiają stałe pory karmienia. Czasami jednak bardzo szybko zjadają to co otrzymają. W związku z tym możemy zacząć stosować siatki ograniczające, których oczka będziemy stopniowo zmniejszać, aby koń brał na raz tylko kilka źdźbeł siana czy też trawy. Dzięki temu będziemy też mogli zostawiać duże ilości siana i ograniczyć naszego dokładanie go. Koń również będzie szczęśliwszy, gdyż to dla niego główne zajęcie, a ponieważ śpi tylko 6 godzin dziennie to bardzo ważne są dla niego siano, trawa oraz inne dodatki. W ten sposób koń nie wykazuje łykowatości ani nie tka i ma zdrowy żołądek.

Dobór pożywienia dla konia jest zależny od wielu kwestii, jednak należy mieć na uwadze to, iż konie są stworzeniami, które potrzebują jeść niemal ciągle. W ten sposób ograniczamy niechciane problemy zdrowotne, a koń nie uczy się złych zachowań stajennych. To powinno być dla nas bardzo ważne, aby koń miał pełen komfort.