Dobór zasilacza do taśm LED-owych

Chcąc promować własny biznes czy punkt usługowy warto korzystać z dostępnych na rynku rozwiązań. Część z nich przy stosunkowo niewielkich kosztach pozwala znacząco odmienić sposób prezentacji stoiska. Kluczowym zagadnieniem wydaje się być właściwe oświetlenie nie tylko powierzchni lecz również przestrzeni, w których wystawione są eksponaty. Do tego celu można użyć różne przedmioty i elementy.

Gdzie można kupić taśmę LED-ową?

taśmy led ip67Mowa tutaj o żarówkach czy naświetlaczach. Niemniej jednak zdecydowanie najlepsze efekty przynoszą trwałe i wydajne rozwiązania bazujące na diodach elektroluminescencyjnych. Takie źródła światła są w stanie generować wysoki strumień świetlny przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu na moc. Warto wspomnieć, że możliwe jest również stosunkowo proste ich sterowanie przykładowo ściemnianie czy zmiana koloru. Wszystko to sprawia, że na terenie obiektów handlowych do oświetlania eksponatów najczęściej wykorzystywane są taśmy led ip67, które cechuje niezwykła trwałość i niezawodność. Wysoki stopień ochrony IP jest uzyskiwany poprzez zalanie taśmy specjalną substancją, którą przeważnie jest silikon. Dzięki temu całość może pracować nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, gdzie panuje spore zawilgocenie oraz zapylenie. Należy pamiętać, że na rynku dostępnych jest wiele modeli, które cechują się różnymi parametrami.

Podczas doboru szczególną uwagę należy zwrócić na parametry optyczne. Dotyczy to między innymi barwy generowanego światła, strumienia świetlnego, trwałości godzinowej czy współczynnika oddawania barw. Co więcej wielu klientów decyduje się na zastosowanie tak zwanych rozwiązań RGB, gdzie możliwe jest sterowanie kolorem, który mają wyświetlać diody. Dzięki temu można stworzyć ciekawe efekty świetlne.