Dobre kolce lekkoatletyczne

Gdy uprawia się lekkoatletykę, trzeba zadbać nie tylko o odpowiedni strój treningowy, ale także dobrać obuwie. W przypadku „królowej sportów”, najlepiej sprawdzą się kolce, bowiem mogą być wykorzystywane we wszystkich dyscyplinach.

Zakup markowych kolców lekkoatletycznych

kolce lekkoatletyczneDobre kolce biegowe są podstawą w wyposażeniu każdego zawodnika startującego w którejkolwiek z lekkoatletycznych dyscyplin. Jest tak, ponieważ to rodzaj obuwia, które idealnie sprawdza się na każdej nawierzchni i to niezależnie od tego czy jest mokra, czy sucha. Dobre kolce muszą być też lekkie, albowiem każdy dodatkowy gram, może przesadzić o końcowym wyniku, co da się zaobserwować głównie w biegach sprinterskich. Kolce lekkoatletyczne nie tylko zapewniają doskonałą przyczepność, ale też stabilizują staw skokowy oraz stopę, co minimalizuje ryzyko kontuzji i sprzyja lepszemu „czuciu” nawierzchni. Sportowcy używający tego rodzaju obuwia chwalą je także za to, że są wentylowane, dzięki czemu, zwłaszcza podczas długotrwałego wysiłku, stopa się nie poci tak intensywnie, jak w zwyczajnym obuwiu do biegania. Co ważne, dzięki temu rozwiązaniu, da się trenować także bez skarpetek, co przyczynia się do odjęcia kolejnych kilku, czasem jakże ważnych, gramów. Gdy chodzi o ceny kolców lekkoatletycznych, to ta kwestia jest mocno zróżnicowana, bowiem wszystko zależy od tego czy poszukujemy sprzętu dla amatorów, czy dla profesjonalistów. Jeśli jest to pierwsza opcja, to optymalnym zakupem jest obuwie od 250 do 300 złotych.

Natomiast profesjonalistom potrzebne są kolce najwyższej jakości, które kosztować mogą nawet 600-700 złotych. Jednak, każdy zawodowiec wie, że pieniądze wydane na dobry sprzęt to nie jest wydatek, a jedynie inwestycja, która w taki, lub inny sposób, na pewno się zwróci.