druk cyfrowy

Druk cyfrowy – krótka charakterystyka.

druk cyfrowyCzym jest druk cyfrowy? Z pewnością nie każdy z nas potrafiłby odpowiedzieć na powyższe pytanie. Nie każdy przecież jest specjalistą w dziedzinie, jaką jest druk, a tym bardziej druk cyfrowy.

W niniejszym artykule postaramy się zatem, poprzez wymienienie najważniejszych cech, przybliżyć i wyjaśnić, czym właściwie jest kolorowy druk cyfrowy w Warszawie. Zasadniczymi cechami, jakimi ten rodzaj druku się charakteryzuje są: po pierwsze, materiały przeznaczone do druku dostarczane są do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych w różnorakich formatach typu: PDF, JPG, GIF, DOC i tym podobne. Po drugie, obraz, jaki ma zostać wydrukowany, tworzony jest bezpośrednio w cyfrowej maszynie drukującej, a więc w tym miejsce, w którym ma rozpocząć się druk. Po trzecie, zawsze istnieje możliwość, aby jakikolwiek element graficzny, czy tekstowy został zmieniony dla każdej, następnej odbitki. Jest to tak zwana funkcja „personalizacja”. Po czwarte, dzięki komputerowemu zapisowi cyfrowemu, istnieje możliwość druku bezpośredniego lub poprzez urządzenie przenośne typu na przykład pendrive, czy pamięć telefonu komórkowego. I w końcu po piąte, w urządzeniu drukującym formę drukową stanowi sam zapis cyfrowy, dlatego też brak w nim jest jakiejkolwiek formy drukującej.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu artykułowi udało nam się, choć w niewielkim stopniu, poszerzyć Państwa wiedzę z zakresu druku cyfrowego.