Dwa sposoby na ocieplanie dachów

Obecnie opłaca się posiadać ocieplony dom. Znacznie zmniejsza to rachunki za ogrzewanie, a w lecie w domu panuje chłód. Jednak najwięcej ciepła ucieka przez dach. Ogrzane powietrze kieruje się do góry, co powoduje, że ciepło pochłaniane jest przez blachę. Dachy ociepla się zazwyczaj za pomocą wełny mineralnej, gdyż jest najbardziej opłacalna lub stosuje izolację termiczną natryskową.

Efektywne ocieplanie dachów

ocieplanie dachów śląskPrzede wszystkim dobór materiału zależy od konkretnego dachu. W przypadku poszycia dachowego w formie dachówki trzeba użyć mniej izolatora, ponieważ dachówka sama w sobie chroni przed utratą ciepła. Jeżeli chodzi o ocieplanie dachów Śląsk jest regionem, gdzie najczęściej moja firma wykonuje taką usługę. Najczęściej korzysta się z wełny mineralnej, która umieszczana jest od wewnątrz budynku. Ten sposób ocieplania idealnie nadaje się kiedy właściciel domu planuje zrobić poddasze. Izolacje natryskowe stosuje się częściej kiedy konstrukcja dachu jest lekka, ponieważ nie obciąża się go w tak dużym stopniu. Taka izolacja doskonale scala ze sobą wszystkie elementy ruchliwe, ponieważ działa jak swego rodzaju klej. Poza tym jest to duża oszczędność miejsca na poddaszu, gdyż warstwa piany to maksymalnie dwa centymetry. Ocieplanie dachów wykonuje się zawsze od wewnątrz. Najlepiej robić to przy remoncie poszycia, jednak nie jest to konieczne.

Takie ocieplenia są najbardziej efektywne i zarazem nie są zbyt kosztowne. Warto jest ocieplić dach, ponieważ widać różnice w wysokości rachunków, a także tym, jak się w domu czujemy. Dużym plusem jest to, że na poddaszu nie słychać deszczu, który uderza w dach. Dom jest świetnie wyciszony i również na zewnątrz nie wydostają się dźwięki, nawet jeżeli właściciele domu organizują głośną imprezę.