Echo serca wykonywane w Bydgoszczy

Echo serca najczęściej jest wykonywane osobom, które wzmagają się z takimi chorobami jak niedokrwienie serca, czyli inaczej choroba wieńcowa, zawał mięśnia sercowego, zapalenie wsierdzia bądź choroba zakrzepowo- zatorowa. Badanie to ułatwia zdiagnozowanie choroby u pacjenta i umożliwia dalsze procesy leczenia. 

Na czym polega badanie echa serca? 

badanie echa serca w BydgoszczyEcho serca, czyli tzw. badanie ultrasonograficzne, polega na przezklatkowym badaniu serca wykorzystujące fale ultradźwiękowe o częstotliwości powyżej 20 tysięcy Hz. Są one wykorzystywane coraz częściej w medycynie do diagnostyki różnych chorób serca i naczyń krwionośnych. Badanie to jest całkowicie nieszkodzące dla człowieka oraz jest nieinwazyjne, które ocenia działanie pracy zastawek i komór serca oraz pozwala na zdiagnozowanie dokładnej choroby, na którą cierpi pacjent. Dzięki badaniu echa serca lekarz potrafi również stwierdzić czy pacjent jest śmiertelnie chory i zdiagnozować u niego nowotwór. Jest to bardzo ważne, ponieważ choroba nowotworowa powinna być zdiagnozowana jak najszybciej oraz odpowiednio zlokalizowana, aby móc podjąć właściwe leczenie lub odpowiedni zabieg. Najlepiej wykonać badanie echa serca w Bydgoszczy, ponieważ pracują tam kardiolodzy oraz kardiochirurdzy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i doskonałe umiejętności diagnostyczne. Badanie to można wykonywać również w ramach NFZ, jednak w tym przypadku konieczne będzie otrzymanie skierowania od lekarza kardiologa. 

Postęp medycyny pozwala dzisiaj na zdiagnozowanie nawet tych najcięższych chorób oraz tych, które są jeszcze w niskim stadium rozwoju. Lekarze muszą posiadać jednak odpowiednią specjalizację aby móc wykonywać takiego rodzaju badanie oraz wyczerpującą wiedzę z zakresu kardiologii i chorób serca.