Ekogroszek, opał

Ekogroszek – ogólnie o nim

Mając nowoczesny dom, który ogrzewamy za pomocą pieca z automatycznym podajnikiem jesteśmy zmuszenie do wykorzystać drobny miał bądź ekogroszek. Ten możemy kupić albo na tony jeśli mamy go gdzie składować, lecz jeśli n ie jesteśmy w stanie składować go gdzieś luzem możemy zamówić ekogroszek workowany.

Co warto wiedzieć o ekogroszku?

Ekogroszek, opałCenowo wychodzi mniej korzystnie ponieważ oprócz kilku pośredników, kopalni na śląsku, miejsca gdzie pakują go do worków należy doliczyć właśnie usługę pakowania. Niby nic – mógłby ktoś powiedzieć, jednak jak wiadomo każda usługa się ceni. Wiec i to kosztuje. Co więcej jest to pewien typ wygody a jak wiadomo za wygodę też się płaci. Co jest lepsze? Nie mi to oceniać. Moim skromnym zdaniem zależy to od preferencji kupującego. Jeśli masz tylko gdzie składować luźny ekogroszek możesz śmiało kupować na kilogramy – jeśli oczywiście masz jeszcze jak go później przetransportować do zbiornika – myślę, że wiadra spisałyby się w tym celu bardzo dobrze. Lecz jeśli nie masz gdzie składować, lub jeśli zwyczajnie nie chce Ci się wieczorami przenosić wiadrami ze składowiska do zbiornika to wersja w worku będzie dużo lepsza – choć droższa. Ogólnie moda na tani ekogroszek pojawiła się stosunkowo niedawno. Jakiś czas temu znałem tylko węgiel drzewny, węgiel kamienny i miał. A dziś jeszcze ekogroszek, który sam nie wiem jak określić. Dla mnie wygląda to jak dobrej kategorii miał. Nic więcej, a cena robi swoje no i najważniejsze – ma to swoje EKO w nazwie. A w dzisiejszych czasach za te trzy litery jesteśmy zmuszani do niebagatelnych dopłat. Silniki ecoboost, ekogroszek, ekotorby itp. Wszędzie serwują nam te trzy litery, tylko czy jest to nam aż tak niezbędne?

Według mnie odpowiedź jest jedna – nie! Te trzy litery nie są nam potrzebne całkowicie do niczego. Chyba tylko do wydania większej ilości pieniędzy.

Polecam każdemu zainteresowanemu zapoznać się ze stroną:

http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/