drewniany dom

Firma remontowa domki drewniane – dobry pomysł na interes

Jakiś czas temu postanowiłem założyć firmę budowlano – remontową, jednak nie chciałem, żeby była to taka zwykła firma, która weźmie i wybuduje standardowy dom – chciałem, żeby moja firma była nastawiona na domki drewniane. Wszelkiego typu domki holenderskie, fińskie itp.

Dzisiaj mamy wiele domków drewnianych – więc firma remontowa to dobry pomysł na biznes

drewniany domRynek zbytu na tego typu domki ciągle jest spory, a nawet ciągle rośnie, przez to, że budowa ich jest tańsza a trwałość jest naprawdę imponująca jak na dom wybudowany z drewna. Co mogę powiedzieć – w takich domkach najłatwiejsze jest jego wybudowanie. Stawiamy szkielet, przykręcamy bale. Oczywiście – wszystko musi być tak zrobione, żeby było na jak najwyższym poziomie. Są specjalne techniki, które pozwalają na zbudowanie tak dom, żeby nie niszczył się, wilgoć nie osiadała na ścianach itp. Jednak tak jak przed chwilą napisałem jest to stosunkowo łatwe. Co jest trudniejsze? Trudniejsze są remonty domów drewnianych – które trzeba wykonywać stosunkowo często oraz renowacja domów drewnianych – też jest gorsza. Czemu? Jest niby renowacja lub remont, ale jeśli musimy powiedzmy zdjąć deski ze ściany, w celu zaimpregnowania to już jest gorzej. Czemu? Musimy zdjąć wszystkie w odpowiedniej kolejności, w takiej samej kolejności założyć z powrotem. Dodatkowo, jeśli chcemy, żeby deska czy bala były zdrowe musimy wziąć i przeszlifować i dopiero wtedy położyć na nie podkład a następnie impregnat. Dużo pracy. Wprawna firma jednak robi już to dość sprawnie. Wszystko oczywiście zależy od nazwania. Jednak jeśli ktoś mówi o renowacji lub remontach to oczekuje dość szybkiego działania od firmy. Remont domu drewnianego jednak brzmi inaczej niż przebudowa domu drewnianego – a szczerze powiem, że wolę przebudowywać niż remontować. Czemu? Właśnie przez nazewnictwo – wiadomo przecież, że jeśli chodzi o przebudowę to chodzi o większy kawałek czasu i wynajmujący naszą firmę klient ma świadomość, że ta usługa może trochę potrwać, nie to co renowacja lub remont.

Każdy chciałby mieć to już na wczoraj zrobione, mimo że pracujemy dopiero trzeci dzień. Jednak co by nie powiedzieć na ten temat uważam, że firma ta jest dość ciekawym pomysłem na życie. Na brak klientów nie narzekam a i zarobki też mogę powiedzieć, że są na co najmniej przyzwoitym i zadowalającym poziomie.