fotograf

Fotograf czy kamerzysta na ślubie

fotografPamiątka ze ślubu jest bardzo ważna. Fotografia ślubna to pamiątka na całe życie, a więc musi być dobrze wykonana. Niewątpliwe fotograf odgrywa tutaj ważną rolę. W przeszłości większość osób wybierała kamerzystę fotografa jednocześnie. Pozostaje jednak pytanie, czy aby na pewno jest to dobry pomysł? Fotograf często jest niewidoczny, bo przecież każdy gość biega z aparatem i robi zdjęcia ślubne.

Nikomu, więc fotograf nie przeszkadza. Inaczej jest z kamerzystą. Przede wszystkim kamerzysta razem ze swoją wielką kamerą zajmuje sporo miejsca. Jest bardzo denerwująca, gdyż kamerzysta nie należy do osób, które bezwiednie nagrywają wszystkich gości. Czasem skupia się na kilku parach lub wymusza picie wódki. Jaki gość się nie zdenerwuje? Nie każdy lubi być kamerowany, a więc pojawia się pewnego rodzaju dyskomfort.
Zamiast bawić się i cieszyć tym dniem, człowiek czuję się spięty i śledzony. Boi się, że powie lub zrobi coś głupiego i to będzie upamiętnione, a potem przez lata całą rodzina będzie o tym pamiętają. Oczywiście fotograf też potrafi uchwycić różne sytuacje, ale brak tam słów, nikt nie wie, co powiedziałeś. Nie możesz się zbłaźnić. Oczywiście część osób powie, że dzięki zatrudnieniu kamerzysty po latach będzie można odtworzyć ten ważny dzień, posłuchać przysięgi, ale przecież przysięgę można powtórzyć przed sobą, a fotografia ślubna też bardzo dobrze potrafi uchwycić pewne momenty. Niewątpliwie jednak wybór kamerzysty czy fotografa to kwestia podejścia.
Jeśli bardziej zależy nam na filmie to zdecydowanie lepszy będzie kamerzysta, jeśli chcemy przekazać pamiątkę każdej osobie w rodzinie, to z całą pewnością lepiej byłoby, gdyby też ważny dzień został upamiętniony przez fotografa. Tutaj pojawia się ważna kwestia, jaką jest wybór fotografa. Część osób decyduje się zaangażować w taką rolę kogoś z rodziny, ale trzeba pamiętać, że tylko fotograf zrobi ładne zdjęcia ślubne. Poszukiwanie fotografa nie jest trudne.

Wystarczy w wyszukiwarce wpisać fotograf, a do tego miasto lub miasteczko np. Bydgoszcz, czyli fotograf Bydgoszcz i znajdziemy wiele różnych ofert, z, pośród których możemy wybrać taką, która najbardziej nam dopowiada.