Funkcjonalne listwy wykończeniowe

Zakup ładnych mebli do mieszkania to nie wszystko, jeżeli chcemy aby całość prezentowała się profesjonalnie i estetycznie. Niezwykle ważne są wykończenia ścian i podłóg, stolarka okienna i drzwiowa. Te aspekty pełnią istotną rolę wykończeniową. 

Zastosowanie listew przypodłogowych

listwy przypodłogowe mdfW sklepach budowlanych mamy do dyspozycji sporo interesujących wariantów wykończeniowych. Popularne listwy przypodłogowe mdf dostępne są w różnych szerokościach i wzorach. Trzeba pamiętać, że listwy przypodłogowe pełną funkcję zabezpieczającą – przed zarysowaniami, wilgocią i zabrudzeniem. Bezdyskusyjny jest także świetny efekt wizualny po zamontowaniu listew. Aranżacja zyskuje dzięki takim wykończeniom spójnego i harmonijnego charakteru. Najczęściej stosowane są białe listwy, które współgrają z każdym pomieszczeniem i charakterem wnętrza. Listwy mdf doskonale komponują się z klasycznym wyposażeniem, z nowoczesną stylistyką i trendami skandynawskimi czy retro. Listwy przypodłogowe dostępne są nawet w wersji lakierowanej – prezentują się niezwykle elegancko w każdym pomieszczeniu. Opcją wartą polecenia są również listwy wyposażone w oświetlenie led. Takie ledowe wykończenie zawsze nadaje pomieszczeniu klimatycznego i oryginalnego charakteru. Listwy przypodłogowe wykonywane są też z drewna – w różnych wybarwieniach, z trwałego materiału pcv a nawet z aluminium. Bardziej ozdobne wzory wykończone są ozdobnym fornirem, dzięki temu ładnie odznaczają się w pomieszczeniach.

Niezależnie od rodzaju listew, zawsze będą pełniły rolę zabezpieczającą podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym, stanowią niezwykle estetyczne wykończenie całej aranżacji. Określony typ listwy można dopasować do stylistyki podłogi lub do wyposażenia w otoczeniu danego pomieszczenia.