Gaz do profesjonalnych narzędzi

 

Pistolety na gwoździe od Paslode są świetnymi, uniwersalnymi narzędziami, których ogromną zaletą jest możliwość regulacji ciśnienia gazu. Umożliwia to pracę z najróżniejszymi materiałami, i pozwala na wykorzystanie niestandardowego rodzaju gwoździ, nieraz wymagających dużej energii wyjściowej.

Najlepszy gaz do pistoletu na gwoździe

gaz do gwoździarki paslodeNasze pistolety zasilane były dwutlenkiem węgla, który jest dość częstym gazem napędowym w narzędziach pneumatycznych, a tym samym jest dość łatwy do dostania. Zdarza się jednak iż gaz bywa nabijany do nabojów czy butli nieumiejętnie, a przez to bywa rozmieszany z powietrzem w samym zbiorniku, i ulega rozcieńczeniu. Firmowy gaz do gwoździarki Paslode jest natomiast jednym z najlepszych gazów zasilających, i nie tylko doskonale sprawdza się w połączeniu z firmowym pistoletem na gwoździe, ale również z większością innych narzędzi, zasilanych gazem. Można dostać go w formie naboi, które w tym wypadku mogą być napełniane ponownie po użyciu, lub w butli, służącej do napełniania wspomnianych naboi. Dzięki temu jest bardzo uniwersalny, i może być użyty do uzupełniania zbiorników narzędzi które nie są zasilane za pomocą najbardziej rozpowszechnionych nabojów na gaz. Jest to również bardzo rozpowszechniony i ogólnodostępny gaz nośny, więc można go dostać w większości marketów budowlanych, sklepów narzędziowych czy elektrycznych.

Standardowe naboje mają zawsze tą samą pojemność, choć butle mogą różnić się rozmiarem, gdyż niektórzy preferują duży zapas gazu, zwłaszcza w przypadku gdy narzędzie jest używane do celów zawodowych na terenie budowy. Do domowego zastosowania lepiej przydają się natomiast małe butle, które są znacznie wygodniejsze do przenoszenia i lżejsze niż ciężkie, wielolitrowe zbiorniki.