Gdy trzeszczą stawy…

chondrexProblemy ze stawami dotyczą wielu ludzi. Przyczyną ich występowania są często uszkodzenia chrząstek stawowych, których sens związany jest z zapewnieniem odpowiednio gładkiego ruchu kości w stawie. Gdy chrząstki zaczynają zanikać, pierwszym objawem jest ból podczas poruszania. Leczenie tej dolegliwości jest trudną kwestią, wymagającą konsultacji z reumatologiem, który będzie w stanie ocenić jak duże są to zmiany oraz w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem.

Czasami wystarczą odpowiednie kapsułki, które zawierają (nawet naturalne) suplementy pozwalające na zmniejszenie tarcia w stawach i odbudowę chrząstki stawowej. Przeważnie zawierają one makro i mikroelementy będą odpowiedzialne za budowę kości i chrząstek stawowych. Dobrym przykładem skutecznego leku jest Chondrex – zawierający siarczan chondroityny środek wzmacniający stawy i będący budulcem chrząstek stawowych człowieka. Przyjmowanie regularnie tego środka bywa pomocne dla ludzi posiadających problemy ze stawami lub regularnie je nadwyrężającymi – jest to zatem obowiązkowy suplement dla sportowców uprawiających takie sporty jak bieganie, jazdę na rowerze czy jazdę na nartach. Kaspułki te nie mogą zastąpić w pełni zróżnicowanej diety oraz konieczne jest, by problemy reumatyczne, związane z układem ruchowym, zbadał lekarz ortopeda. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, iż działamy w dobrym kierunku.

Zaniedbanie stawów może skończyć się operacją i długą, nieprzyjemną rehabilitacją. Występuje spore ryzyko, iż nawet po operacji, nie odzyskamy pełnej sprawności.