ginekolog

Gdzie jest najbliższy ginekolog Łódź?

Coraz większa liczba kobiet decyduje się na skorzystanie z oferty szkoły rodzenia. Wielość takich ośrodków nie pomaga w wyborze, a zróżnicowana oferta potrafi przyprawić przyszłą mamę o zawrót głowy. Warto wtedy poprosić o poradę lekarza specjalisty (ginekolog Łódź).

Co nam powie ginekolog Łódź?

Często kobiety w ciąży decydują się na najbliższą szkołę rodzenia, która znajduje się w okolicy, co usuwa nam problemu z dojazdem, a jak wiadomo, im mniej pieniędzy wydamy na bilety czy paliwo, tym więcej środków finansowych zostanie nam na np. wyposażenie pokoiku dziecięcego. Powiedzmy sobie szczerze, najbliższa szkoła nie oznacza najlepszej. Oczywiście, może się ginekologtak trafić, iż szkoła o największej renomie znajduje się tuż obok nas, jednak przed podjęciem tak ważnej decyzji powinniśmy ja dokładnie przemyśleć.  A ginekolog Łódź pomoże nam w wyborze szkoły. Co więc w ofercie powinna mieć profesjonalna szkoła rodzenia? Przede wszytymi zróżnicowany program, obejmujący wszystkie etapy ciąży, porodu i opieki nam maluszkiem w jego pierwszych dniach życia. Zajęcia powinny zaczynać się od przedstawienia fizjologii ciąży, czego możemy się spodziewać, jakie objawy powinny nas zaniepokoić , jak będzie się zmieniać nasze ciało, jaką dietę powinnyśmy stosować. Szczególnie ważny jest blok dotyczący porodu, czyli tego czego przyszłe mamy obawiają się najbardziej. Jego przebieg, dostępne znieczulenia, cesarskie cięcie, możliwe komplikacje, zajęcia z prawidłowego oddychania podczas porodu naturalnego powinien być dokładnie omówiony. Następnie powinniśmy się dowiedzieć jak wygląda ocena noworodka po porodzie, co robić w pierwszych chwilach razem, jak wygląd połóg, karmienie, czy nasza dieta powinna się zmienić jeśli zamierzamy karmić piersią.

Końcowe lekcje powinny dotyczyć zdrowia maluszka, najczęstszych chorób, kiedy przyda nam się nie tylko ginekolog Łódź, ale też kardiolog czy endokrynolog (regularne wizyty u tego ostatniego są niezbędne dla kobiet z chorobami tarczycy).