geodezja

Geodezja zakończyła spór o działkę

Ja i mój sąsiad od zawsze mieliśmy ze sobą na pieńku. Był to typ wybitnie antypatyczny, niemiły i niesympatyczny. Na moje ,,dzień dobry” w najlepszym razie burknął coś pod nosem, a zazwyczaj i tak udawał, że mnie nie widzi. Narzekał na wszystko.

Geodeta może zakończyć spór o działkę z sąsiadem

geodezjaA to psy za głośno szczekają, a to wracam do domu zbyt późno, bo po osiemnastej już się nigdzie nie wychodzi. To mu oczywiście nie przeszkadzało puszczać religijnego radia w weekendy o siódmej rano, ani wyjeżdżać kosić trawę, kiedy wszyscy chcą jeszcze spać. Ostatnio jednak przeszedł sam siebie. stwierdził, ze mój płot stoi już na jego działce i należy mu się odszkodowanie w związku z tym. Nie żebym mieszkała tam już od pięciu lat, a on dopiero teraz na to wpadł. Była to kuriozalna sytuacja, jednak geodeta był nam niezbędny, żeby wyjaśnić spór. Samo pokazywanie planu zagospodarowania Poznania i przekonywanie go, że jest w błędzie nic by nie dało. Już ja go znam. Zatem potrzebne nam były usługi geodezyjne z Poznania. Tylko specjalista mógł rozstrzygnąć nasz spór i zakończyć to godne pożałowania przedstawienie. Geodeta przyjechał zatem, dokonał wszystkich pomiarów i jednoznacznie stwierdził, że sąsiad się myli i wszystko jest tak jak powinno. Geodezja była po mojej stronie. Sąsiad jednak szedł w zaparte i się nie poddawał. Stwierdził, że pewnie przekupiłam tego geodetę, żeby tak mówił. Zapowiedział, ze za tydzień przyprowadzi kogoś od siebie, żeby powtórzył pomiary.

Jednak i tym razem wyszło, że mój płot stoi tam gdzie powinien, a sąsiad był bardzo niepocieszony z tego powodu. Mam nadzieję, ze w najbliższym czasie nie przyjdzie mu do głowy następny pomysł.