Grawerowanie drewna i prezent dla dziadka

 

Mój dziadek jest wielkim pasjonatem modelarstwa. Od dziecka składał swoje modele. Teraz zajmuje mu to więcej czasu, jednak nadal stara się nie wypaść z wprawy. Sama też trochę zajmuję się modelarskim. Dlatego też kiedy wiedziałam że zbliżają się jego urodziny to przygotowałam dla niego coś specjalnego.

Grawerowanie modelu statku z drewna

http://www.jklaser.pl/uslugilaserem/grawerowanie.htmlNajpierw zamówiłam bardzo rzadki model statku do składania. Statki są ulubionymi modelami dziadka. Jednak nie dałam mu go do składania, tylko sama go złożyłam. Miałam w tym większy plan. Model był wykonany z solidnego drewna, więc nie obawiałam się, że coś mu się stanie. Do tego zamierzałam poddać model grawerowaniu. Dziadek kiedyś miał starą łódź, jednak musiał ją sprzedać. Często jednak o niej opowiada i o swoich wyprawach na wodzie również. Dlatego też zamierzałam wygrawerować na tym statku nazwę łodzi dziadka. Ten statek był wspaniały, dużo lepszy niż jego łódź, ale będę mu życzyła, żeby jeszcze kiedyś popłyną taką łódką czy sam taką zbudował, choć to mniej prawdopodobne. Kiedy złożyłam ten model, to zaniosłam go do firmy wykonującej cięcie i grawerowanie laserem. Powiedzieli, że wykonają grawer na moim modelu. Grawer na drewnie to dla nich nie pierwszyzna, więc wiedzą jak się do tego zabrać. Poczekałam chwilę, bo powiedzieli, że nie mają teraz zleceń, więc mogą to zrobić na miejscu. Nie zajmie to wiele czasu. Od razu mogłam sprawdzić czy wszystko wygląda jak należy i zapakować model do ozdobnego pudełka.

Dziadek bardzo się cieszył z prezentu. Sam model mu się podobał, a dodatkowy napis, tylko dodawał mu uroku. Postawił go na honorowym miejscu, wśród swoich modeli. Cieszę się, że podarunek mi się udał, a dziadek był zaskoczony moją pomysłowością.

Polecam stronę: www.jklaser.pl