grzejnik

Grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe, czyli ciepło w domu

grzejnikDyskusje na temat tego, czy lesze jest ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki przypomina spór o wyższość Nikona nad Canonem lub odwrotnie, jeżeli chodzi o aparaty fotograficzne. Oba rozwiązania pozwalają osiągnąć ten sam cel, czyli skutecznie ogrzewać dom. Prawidłowo wykonanie ogrzewania podłogowego i grzejników nie przysparzają problemów eksploatacyjnych, czy zdrowotnych.

Jednak oba rozwiązania nie dość, że nie są podobne do siebie, to funkcjonują zupełnie inaczej, stawiając odmienne wymogi wobec źródła ciepła oraz sposobu sterowania ogrzewaniem. W przypadku kotłów na paliwo stałe bądź niekondensacyjnych gazowych lub olejowych, które nie są przystosowane do pracy przy niskiej temperaturze w obiegu zastosowanie ogrzewania podłogowego nie przyniesie oszczędności. Do tego komplikują one odrobinę instalację, gdyż trzeba stosować układy mieszające z zaworami trój lub czterodrogowymi. Wysoka temperatura wody jest odpowiednia dla grzejników ściennych płytowych lub żeberkowych. W przypadku jednak gdy źródłem ciepła w naszym domu będzie kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła wybór ogrzewania podłogowego lub innego płaszczyznowego jest uzasadniony. Te rodzaje źródła ciepła mogą zasilać podłogówkę bezpośrednio i nie potrzeba bezpośrednio żadnych zaworów mieszających, co zdecydowanie ułatwia zrobienie instalacji, jak i późniejszą eksploatację. Także sterowanie jest inne w przypadku ogrzewania podłogowego, a grzejnikami. Te drugie szybko się nagrzewają, ale i tez szybko stygną.

Działając w taki sposób szybko mogą podnieść temperaturę w pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe rozgrzewa się i stygnie powoli. Jeżeli cały czas planujemy utrzymywać stałą temperaturę to ogrzewanie podłogowe kupione w firmie Jaga.com.pl będzie doskonałym wyborem, jeżeli natomiast czasowo będziemy chcieli obniżyć temperaturę, w nocy lub gdy nie ma nas w domu to grzejniki lepiej spełnią to zadanie

Dodaj komentarz