Gwoździe z drucianym łączeniem

Różne modele pistoletów na gwoździe posiadają znacznie odmienne rozwiązania techniczne, zwłaszcza pod kątem magazynków na same gwoździe. Niektóre umożliwiają ładowanie luźnych gwoździ do bębnów i magazynków, podczas gdy inne wykorzystują rozwiązania zapożyczone z innych narzędzi, czy nawet z broni palnej.

Gwoździe do najnowocześniejszych pistoletów pneumatycznych

gwoździe łączone drutemNowoczesne pistolety pneumatyczne posiadają mechanizm który został stworzony na bazie równie nowoczesnych karabinów maszynowych, gdyż takowe mają bardzo dokładnie zaprojektowane podzespoły przesuwające amunicję i zapobiegające zacięciu jej w komorze. Użycie podobnego mechanizmu w gwoździownicy umożliwia bezpieczniejszą i bardziej precyzyjną pracę, ale także możliwość zwiększenia prędkości mechanizmu narzędzia, a tym samym przyśpieszenie wykonywania danego zadania. Pistolety pneumatyczne posiadające taki mechanizm zazwyczaj wykorzystują gwoździe łączone drutem, gdyż takowe posiadają bodaj najsilniejsze łączenie, i umożliwiają przyśpieszenie pracy pistoletu. Gwoździe te pasują wyłącznie do najbardziej zaawansowanych rodzajów gwoździarek, i najczęściej są gwoździami do prac ogólnych, które nadają się tak samo dobrze do pracy z elementami metalowymi jak i z drewnem. Sposób ich łączenia zapobiega rozerwaniu się taśmy z gwoździami w trakcie pracy, co zazwyczaj powoduje wiele problemów, najczęściej będących zacięciem mechanizmu czy nawet uszkodzeniem napędu pneumatycznego.

Są one więc przeznaczone do pistoletów pneumatycznych mających najwyższe ciśnienie, wykorzystywanych do najtrudniejszych prac z najbardziej twardymi materiałami. Najczęściej można je dostać w salonach producentów narzędzi pneumatycznych, gdyż rzadko pojawiają się w sklepach z racji dość dużego wyspecjalizowania.