Ile kosztują zajęcia tenisowe?

Wielu rodziców ukierunkowuje swoje dzieci na sport, gdyż jest to nie tylko szkoła dla ciała, ale także kuźnia charakteru. Bowiem by być dobrym w jakimś sporcie trzeba całe lata na treningach, dbać o dietę i ciągle przeć do sukcesywnego progresu.

Czy warto grać w tenisa?

tenis stare babiceTrzeba rozróżnić sporty zespołowe i indywidualne, albowiem wymagają zupełnie innych rozwiązań treningowych. Bowiem w sporcie indywidualnym cała odpowiedzialność spoczywa na jednym zawodniku, a w przypadku sportów zespołowych – na drużynie. Dlatego też zawodnicy sportów indywidualnych są skazani na dużo większą presję i jest ona w równym stopniu niebezpieczna, jak niedyspozycja fizyczna, gdyż ma wpływ na formę. Dlatego trenerzy tenisa muszą pełnić też rolę przewodnika, która przygotuje młodego zawodnika na wszystkie aspekty funkcjonowania w profesjonalnym sporcie. Jeżeli chcemy dziecko zapisać na tenis Stare Babice są do tego doskonałym miejscem. Dlaczego? Ponieważ w tym ośrodku znajdziemy kilka kortów o różnej nawierzchni, a co najważniejsze – profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Jeżeli chodzi o ceny zajęć to stawki w przypadku dzieci są najniższe. Ośrodek oferuje także możliwość wypożyczenia rakiety, piłek oraz specjalnego chwytaka, który oszczędza czas przy ich zbieraniu. Koszt godzinnych zajęć z profesjonalnym trenerem to wydatek około 30-60 złotych – w zależności od stopnia zaawansowania zawodnika. Na zajęcia można zapisać się online lub zgłosić akces telefonicznie.

Gdy sport jest tym czynnikiem, który kształtuje nasze dziecko, możemy być o nie spokojni. Zwłaszcza jeśli jest to sport indywidualny, który od zawodników zawsze wymaga więcej, zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. Tenis to nie tylko sztuka gry, ale także szkoła charakteru.