program księgowy

Internetowe rozwiązania dla firm

Obecnie praktycznie każda firma ma swoją stronę internetową, stronę na portalach społecznościowych, bloga czy forum. Internet jest potężnym medium, którego nie wolno lekceważyć. Dookoła niego powstał wielki biznes związany z usługami, takimi jak tworzenie stron, pozycjonowanie ich, tworzenie grafik i animacji, hostingi i domeny, czy prowadzenie sklepu internetowego.

Dzisiaj jest wiele udogodnień online dla firm i nie tylko

program księgowyMamy już księgowość online, internetowe konta w banku, a e-mailami dostajemy najnowszą ofertę ulubionych produktów. To wszystko sprawia, ze firma nie musi mieć nawet fizycznej siedziby, bo usługa adresu na wynajmę im to umożliwia. Skoro można zarządzać administracją bloków w trybie online, a faktury tworzyć w oparciu o program finansowo księgowy, to znaczy, że tylko fizycznie nie możemy się spotkać z klientem (bo możemy z nim przeprowadzić wideokonferencję, rozmowę głosową, napisać na czacie). Czy więc wszystko przeniesie się do sieci internetowej? Raczej nie. Ludzi nie można przenieść do przestrzeni wirtualnej, nie można tam produkować sprzętu elektronicznego, szyć ubrań, ani hodować roślin. Ktoś musiał ten program magazynowy napisać, żebyśmy mogli z niego korzystać. Później ktoś to sprzedał, dostarczył nam pod drzwi. Bez tego musielibyśmy nadal korzystać z tradycyjnych metod obliczeniowych. Bez pracy ludzi nie byłoby komputerów i internetu. Nawet jeśli możemy z nimi rozmawiać przez komunikatory, to nadal muszą oni istnieć naprawdę. Program księgowy nie może sam sobie wprowadzić faktur.

 

Musi być ktoś kto przynajmniej wrzuci je do skanera i zaimportuje do programu. Zatem internetowe rozwiązania dla firm są przydatne, ale nie obejdą się bez ludzi.