Istotne szczepienie kotów

Jeśli mamy w domu kota musimy wiedzieć, iż poza odpowiednią karmą oraz zabawkami nasz pupil musi odbywać regularne odrobaczanie oraz szczepienie. W ten sposób unikniemy możliwości poważnych chorób, które mogą skrócić życie naszego zwierzęcia albo sprawią, że będzie cierpiał, a my tego nie zauważymy. Dlatego dbajmy o zdrowie kota.

Odpowiednie szczepionki dla kota

szczepienie kotaPosiadając zwierzęta w domu musimy wiedzieć, iż dbanie o nie to nie tylko dokarmianie i zabawa. Są to również sprawy związane ze zdrowiem jak odrobaczanie oraz szczepienie kota. Małe kocięta zwykle szczepimy od 8 tygodnia ich życia, a następnie powtórzyć szczepienia jeszcze parę razy, aż do ukończenia 16 tygodnia życia przez kotka. Powtórkę szczepień zrobimy jeszcze między 6 a 12 miesiącem życia. Pewnie wiele osób może zastanawiać się dlaczego tak często szczepimy małego kota. Odpowiedź jest prosta. Kot musi wytworzyć swoje przeciwciała, ponieważ po odejściu od matki jest on najsłabszy. Kiedy mały kot przejdzie wszystkie niezbędne szczepienia musimy wiedzieć, iż kolejne dawki będą zależały od tego jakie życie prowadzi nasz pupil oraz czy nie ma dodatkowych chorób. Warto zwracać na to uwagę, ponieważ często po kocie nie widać, iż choruje. Możemy również regularnie robić badania naszemu zwierzęciu, abyśmy upewnili się czy musimy kota dodatkowo uodpornić na otaczające go czynniki zewnętrzne. To bardzo ważne, aby mógł żyć długo.

Dla zapewnienia kotu długiego i zdrowego życia istotne są szczepienia. Dzięki nim kot jest uodporniony na wiele patogenów, które mogą zagrażać jego życiu. Najważniejsze są szczepienia kociąt, jednak nie powinniśmy bagatelizować uodporniania dorosłego kota, ponieważ możemy mu w ten sposób skrócić znacznie życie bądź sprawić, iż będzie żył w bólu.