Jak działa maść konopna?

 

Konopie, przez bardzo długi czas były na cenzurowanym i nie brakowało takich ludzi, którzy nazywali je groźnymi narkotykami. Tymczasem, wszelkie badania naukowe dowodzą, że z ich stosowania daje znacznie więcej korzyści niż kiedykolwiek przypuszczano.

Zakup maści konopnej

konopna maść uniwersalnaProblem z konopiami jest taki, że zawierają one substancję psychoaktywną (THC), która ma działanie odurzające oraz uzależniające. Natomiast w toku genetycznego uszlachetniania tych roślin stworzono odmiany niezawierające tej substancji czynnej i to właśnie z takich odmian otrzymywane są produkty konopne. Jednym z tych, które są najbardziej popularne są maści. Dlaczego? Ponieważ można je stosować w bardzo wielu schorzeniach i dolegliwościach, w tym przy: łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, egzemie, alergiach skórnych, wysypkach, świądzie. Mogą też posłużyć jako kosmetyki nawilżające i być wykorzystywane w masażu rehabilitacyjnym. Konopna maść uniwersalna zawiera witaminy A, B1, B2, B6, C oraz E, jest bezpieczna nawet dla bardzo wrażliwej skóry, jak również nie powoduje zaczerwienień i podrażnień. Ten wyrób zawiera także olej konopny, zawierający kompleks nienasyconych kwasów tłuszczowych będących budulcem wszystkich błon komórkowych. Pierwsze efekty terapeutyczne widoczne są już po kilku dniach, ale by działanie było pełne, maść powinna być stosowana przez około dwa-trzy miesiące. Nie jest to raczej kłopotliwe, albowiem jej zakup to wydatek od piętnastu do czterdziestu złotych za opakowanie – w zależności od zawartości składników aktywnych.

Kosmetyki konopne są stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Bowiem problemy ze skórą mogą dotyczyć każdego, a statystyki pokazują, że niemal co trzeci Polak miał dolegliwość, która wymagała specjalistycznej konsultacji dermatologicznej.