Jak explainery video pozyskują inwestorów

 

Czasami pomysły pojawiają się nagle i nieoczekiwanie. Krótki zabawny film, który stworzyłem dla mojego synka, stał się początkiem dobrze prosperującej firmy. Okazuje się, że proste i zabawne przedstawienie jakiegoś procesu, jest lepiej przyjmowane i przyswajane, niż nie jeden profesjonalny wykład.

Explainery video nową formą prezentacji

explainer videoZ zawodu jestem grafikiem komputerowym a moją pasją jest rysunek i animacja. Od pewnego czasu, zauważyłem, że wyjaśnienie synkowi pewnych czynności, staje się bardziej dla niego przyswajalne, w formie kolorowego rysunku lub filmiku. Było to nie małym zaskoczeniem, gdy narysowałem mu cały proces wiązania sznurowadeł a dwa dni później, potrafił samodzielnie, zawiązać obuwie, bez niczyjej pomocy. Takich rysunków wykonałem kilka i za każdym razem okazywało się, że synek bardzo szybko opanowywał daną czynność. Pewnego dnia, dostałem zlecenie stworzenia, krótkiej prezentacji, skomplikowanego procesu produkcyjnego. Prezentacja miała nie tylko, zachęcać do zainwestowania ale również wyjaśnić działanie tego produktu. Projekt był trudny, tak jak i sam produkt. Pracowałem kilka dni, jednak wciąż, brakowało mi pomysłów. Wtedy spojrzałem na rysunki, które wykonałem dla dziecka i w jednej chwili, doznałem olśnienia. Stworzyłem krótki dwu minutowy film tzw. explainer video, który zabawnie wyjaśniał cały proces produkcji i wskazywał na korzyści z produktu. Film był bardzo dobrze przyjęty przez odbiorców, okazuje się, że to jednak obraz najlepiej opisuje nasz świat.

Film był dużym sukcesem dla firmy. Pozyskał wielu inwestorów i kontrahentów. Dla mnie stał się początkiem nowej działalności. Okazało się, że istnieje wiele przedsiębiorstw i projektów, które poszukują sposobu na skuteczne i jasne wytłumaczenie swoich działań i strategii, a ja byłem odpowiedzią na ich potrzeby.

Z innowacyjnej formy video explainer można skorzystać na: https://m8house.com/.