Jak korzystać z cieni do oczu

Różne kosmetyki dają różne efekty, w zależności od tego kto, i w jaki sposób je zastosuje. Jest to naprawdę zadziwiające, jak jedna i ta sama osoba, używając tych samych kosmetyków jest w stanie uzyskać kompletnie różne efekty w zależności od tego, w jaki sposób będzie ich używać.

Tego typu możliwości dają cienie do oczu.

cienie do oczuNieraz widać to wyraźnie na filmach – jedna aktorka w różnych filmach może wyglądać kompletnie inaczej. W zależności od tego, jaki makijaż zostanie jej zrobiony może wyglądać nawet jak osoba pochodząca z innej części świata. Zaskakujące jest również to, że ludzie na co dzień nie doceniają mocy makijażu. Nawet proste cienie do oczu będące na wyposażeniu kosmetyczki każdej współczesnej kobiety są w stanie kompletnie zmienić sposób, w jaki będziemy postrzegani. Robiąc mocniejszy makijaż wokół oczu sprawiamy, że wyglądamy na osoby bardziej konkretne i stanowcze. Jeśli używamy cieni do oczu w inny sposób, czyli robiąc delikatne i subtelne makijaże – wówczas możemy sprawić wrażenie osób spokojniejszych. Przykłady można mnożyć, nie ma więc sensu szczegółowe opisywanie każdego przypadku. Cienie do oczu potrafią podkreślić wszystko to, co chcielibyśmy by zostało zauważone w naszym wyglądzie. Umiejętnie operując cieniami możemy sprawić, że nasze oczy będą wyglądały na większe lub mniejsze niż są w rzeczywistości, tak samo jak umiejętnie dobierając kolory możemy sprawić, że kolor naszych oczu ulegnie delikatnej zmianie.

To wszystko jest jednak kwestią dużego doświadczenia i wiedzy na temat tego, jak łączyć kolory, jak robić makijaż oraz jakie działanie da jaki skutek. Jeśli jednak opanujemy te umiejętności w dobrym stopniu, wówczas możemy mieć pewność, że wszystko to co chcemy podkreślić zostanie podkreślone, a to co chcemy zatuszować – zatuszowane.