ogród francuski

Jak odpocząć w Kudowej Zdroju?

Odwiedzając Kudowę nie możemy liczyć na silne wrażenia ani atrakcje, które podnoszą poziom adrenaliny. To miasteczko to oaza spokoju oraz możliwość naładowania wewnętrznych akumulatorów. Latem Kudowa Zdrój wygląda dosłownie bajecznie. Piękne, zadbane tereny sprawiają, że spacer jest prawdziwą przyjemnością, możliwość zwiedzania pobliskich wsi daje nam poczuć smak takiej innej atmosfery w kraju, który przecież dobrze znamy. Co warto odwiedzić w Kudowej?

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój

Przede wszystkim jeśli wynajmujemy pokoje hotelowe, które zlokalizowane są na dość dużej wysokości, to widzimy, że Kudowa Zdrój jest pewnym centrum wśród wielu mniejszych miejscowości, a w każdej z nich znajduje się coś, co warto zobaczyć. W Czermnej będzie to jedyna taka kaplica na świecie, która od góry do dołu wyłożona jest ludzkimi czaszkami i kośćmi, w innych miejscowościach będą to stare zamki, szlaki turystyczne oraz ekspozycje historyczne.

W samej Kudowej możemy pokusić się o zwiedzanie skansenu, wycieczkę na pobliski szczyt czy odwiedzenie pijalni wód. Możemy skorzystać ze SPA, masaży, masek błotnych, biczy wodnych, sauny i wszystkiego tego, czego dusza zapragnie. Pensjonaty o wyższym standardzie wyposażone są w wiele udogodnień, dzięki którym nasz urlop będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. W Kudowej możemy wybrać się na pobliskie wzniesienie, które zaprowadzi nas aż na sam szczyt góry, na której znajdują się ruiny starych budowli.

Przepiękny Park Zdrojowy uraczy nas swą dzikością, a zarazem pięknem ludzkiej pracy. Dla aktywnych dostępny jest park rozrywki, a nieopodal, zaledwie kilkanaście minut drogi od Kudowej znajdują się sławne Błędne Skały. Miejsce to wydaje się być idealnym do odpoczynku oraz zwiedzania, z jednej strony jest bardzo niepozorne, ale z drugiej Kudowa Zdrój ma w sobie to coś – ten klimat, którego nie ma nigdzie indziej.