Jak przyjmować CBD?

Jak dowodzą najnowsze badania naukowe, kannabidiol (CBD), wykazuje właściwości antynowotworowe, przeciwpsychotyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, jak również przeciwdrgawkowe, przeciwwymiotne oraz przeciwgrzybicze.

Jak wzbogacić dietę o kannabidiol?

właściwa suplementacja cbdJeżeli chcemy stosować produkty, zawierające tę substancję czynną, to warto rozważyć, który z nich będzie najlepszy. Naszym zdaniem, bezdyskusyjnie, to oleje są tymi, jakim najlepiej zaufać, wszak ich terapeutyczna skuteczność, to naukowo potwierdzony fakt. Niemniej jednak, jeżeli ktoś ma inne preferencje, może, równie dobrze, wybrać każdy inny produkt, tyle, że w przypadku tych innych, nie przeprowadzono wystarczającej ilości badań, by potwierdzić ich właściwości. Oczywiście wiele z nich działa bardzo podobnie do olejów, nie mniej jednak, pozostałe produkty nie są aż tak mocne. Przejawia się to, zarówno, w tym, że ich działanie jest odczuwalne niemal natychmiast, a jego czas wydłuża się, ze standardowych dwóch – trzech godzin w przypadku innych wyrobów, do pięciu – siedmiu. Pamiętajmy także iż właściwa suplementacja CBD zakłada przyjmowanie tej substancji aktywnej w dużych ilościach, toteż tym bardziej, warto stosować oleje, gdyż są koncentratami. Oznacza to też mniejszy problem, gdyż przyjmuje się je tylko raz na dobę, w ilości od czterech do sześciu kropli, co odpowiada objętością jednej czwartej łyżeczki do herbaty.

W sklepach konopnych można znaleźć wiele produktów CBD, w tym susz legalnej marihuany, haszysz, woski, pasty czy też maści, jednak żaden z nich nie dorównuje siłą działania olejom. Nie może więc dziwić fakt iż to właśnie te produkty cieszą się największą popularnością wśród konsumentów, zwłaszcza tych, którzy przyjmują czysty kannabidiol w celach terapeutycznych.