Jak właściwie dbać o ciągniki?

 

Ciągniki należą do jednych z najbardziej popularnych maszyn rolniczych w Polsce. Z tego względu bardzo ważne jest, by dbać o te maszyny, aby ich usterka nie  spowodowała poważnych przestojów na gospodarstwie. Szczególnie ważne jest dbanie o silniki tych maszyn.

Jaki filtr kupić do ciągnika?

filtry do john deereW obecnych czasach bardzo dużą role na gospodarstwie odgrywają ciągniki. Jest to bowiem ten typ maszyn rolniczych, który ma zdecydowanie największy udział we wzroście wydajności pracy gospodarstw rolnych. Z  drugiej jednak strony, usterka ciągników może spowodować bardzo poważne przestoje na gospodarstwie. Aby się przed tym uchronić, warto zakupić dobre filtry do john deere. Rolą tych filtrów jest zapobieganie usterkom silnika i innych podzespołów ciągnika, które mogłyby ulec uszkodzeniu na skutek kontaktu z zanieczyszczeniami. Filtry, są w stanie bardzo skutecznie wychwytywać wszystkie zanieczyszczenia, które znajdują się w płynie hydraulicznym, lub też oleju napędowym i tym samym nie dopuścić od osiadania ich na tłoku silnika. Gdy duża ilość tych zanieczyszczeń osiądzie na tłoku, może to spowodować po krótkim upływie czasu jego zatarcie. Warto dodać, że koszty wymiany silnika na nowy sa znacznie większe, niż koszty zakupy odpowiednich filtrów. Tym bardziej, odkąd w Polsce jest bardzo duża ilość dystrybutorów  tego typu akcesoriów. Przy ich wyborze należy pamiętać o kompatybilności z posiadanym modelem maszyny. Tylko w tym wypadku bowiem, będą one zapewniały pełnie ochrony naszemu ciągnikowi.

Dzięki maszynom rolniczym, takim jak na przykład ciągnik, znacznie wzrosła wydajność na gospodarstwach rolnych w Polsce. Bardzo ważne jest więc, aby o te maszyny dbać, tym samym zapobiegając ich usterce. W tym celu warto zakupić odpowiednie, wysokiej jakości filtry.

A takie filtry znaleźć można na: https://motrol.pl/