buty daniel

Jak wybrać buty profilaktyczne dla dziecka?

Dopasowanie odpowiednich bucików do małej stópki dziecka to nie lada wyzwanie. To jakie będzie pierwsze obuwie w dużym stopniu decyduje o późniejszym rozwoju stopy naszego malucha. Ten odpowiedzialny i niełatwy zakup spoczywa niestety tylko na barkach rodziców, gdyż zazwyczaj dziecko nie potrafi stwierdzić, że coś jest nie tak.

Wybór dobrych butów dla dziecka jest bardzo ważny

buty danielUogólniając wygląd pierwszych butów naszej pociechy, przede wszystkim dobrze jest zainwestować w buty profilaktyczne dla dzieci, o szerokich i wysokich czubach, najlepiej z wyciętymi palcami, aby stópka mogła oddychać. Poza tym konieczne jest, aby podeszwy nie były sztywne a dały się bez trudu wygiąć, natomiast wkładki profilaktyczne były wykonane z miękkiej, dopasowującej się do stopy pianki. Jednym z największych producentów bucików profilaktycznych są buty Daniel lub Bartek. Jednak to co jest najważniejsze to dobranie odpowiedniego rozmiaru. Obuwie powinno być od stopy dłuższe o ok. siedem, dziewięć milimetrów. Oby dobrać odpowiedni rozmiar, dobrze jest kazać stanąć dziecku na białej kartce, po czym długopisem zaznaczyć początek i koniec stopy, zaczynając od najdłuższego palca, aż do pięty, trzymając długopis prostopadle do kartki. Następnie mierząc powstałą odległość mamy mniej więcej obraz długości wkładki buta do której należy doliczyć dodatkowe pięć milimetrów.

Bardzo ważne jest, aby właściwie dobrać dziecku buty. W dużym stopniu odpowiada to za późniejszy rozwój stópki. Jeżeli nie chcemy później uczęszczać na rehabilitacje oraz kupować specjalistycznych butów rehabilitacyjnych warto zainwestować i kupić porządne obuwie.