Jaką depilację stosować?

Gładkie i odpowiednio wydepilowane ciało, to bez wątpienia marzenie każdej kobiety. Na jaką depilację się jednak zdecydować, by była ona skuteczna? Zwykłe maszynki do golenia zapewniają bardzo krótkotrwały efekt, który nie daje satysfakcji.

Depilacja przy pomocy wosku

depilacja woskiem BemowoJednym z dużo bardziej skutecznych rozwiązań, jest depilacja woskiem. Polega ona na nakładaniu plastrów z rozgrzanym woskiem na wybrane partie ciała. Na łydki, okolic bikini, pachy itp. Jest to dość bolesna metoda, jednak szybka i dająca rewelacyjne efekty. Taka depilacja ze względu na konieczność wykorzystywania w niej gorącego wosku, nie powinna być oczywiście przeprowadzana przez osoby, które kompletnie nie znają się na jej wykonywaniu. Najlepiej by cały zabieg odbywał się w profesjonalnym salonie. Wówczas mamy pewność, iż nie dojdzie do żadnego podrażnienia wywołanego woskiem, poparzenia czy też urazów skórnych. Obecnie w praktycznie każdym mieście wykonywana jest depilacja woskiem Bemowo posiada na swoim terenie salony, w których jak najbardziej można do takiego właśnie zabiegu przystąpić. Jaki jest okres jego skuteczności? Gładka skóra może utrzymywać się od 2 do nawet 5 tygodni. W porównaniu z efektem jednodniowym, który zazwyczaj zapewnia maszynka do golenia, jest to bez wątpienia świetny wynik. Taką depilację warto wykonywać oczywiście regularnie. Po takim zabiegu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację depilowanych miejsc, odpowiednie ich nawilżenie oraz natłuszczenie, celem regeneracji skóry.

Depilacja poszczególnych części ciała, zdecydowanie nie jest łatwa. Przekonuje się o tym każdego dnia mnóstwo kobiet. Dlatego warto od czasu do czasu zdecydować się na bardziej skuteczne rozwiązanie, jakim jest depilacja woskiem. Pozwala ono na uzyskanie bardziej trwałego efektu.