Jaki sejf na broń wybrać?

Każda osoba, która posiada w naszym kraju broń jest zobowiązana do przechowywania jej wedle obowiązującego prawa. Nie dostosowanie się do niego grozi nie tylko karą grzywny, ale również pozbawieniem wolności. Warto więc zapoznać się ze sposobami przechowywania broni jeśli jesteśmy jej właścicielami.

Sejf na broń, a bezpieczeństwo

sejf do broniKoniecznością w przypadku gdy kupujemy sejf na broń jest posiadanie przez niego odpowiedniego certyfikatu. Każdy sejf, który jest obecnie produkowany musi posiadać atest, który jest gwarancją bezpiecznego przechowywania w nim przedmiotów. Cena dostępnych na rynku sejfów jest bardzo różna, a w głównej mierze zależy od zastosowanych rozwiązań jeśli chodzi o zabezpieczenia. Najniższą z klas dostępnych wśród sejfów jest S1. W przepisach prawnych służy ona do przechowywania majątków, których wartość wynosi do 57 tysięcy złotych. Taki sejf możemy ubezpieczyć na 50 tysięcy. Bardzo istotną kwestią na którą należy zwrócić uwagę jeśli wybieramy sejf do broni, zaraz po certyfikacie jest rodzaj zamka. Wśród nich możemy wyróżnić cztery główne rodzaje, jednak na rynku możemy spotkać bardzo wiele innych kombinacji. Im bardziej skomplikowany sposób jego otwierania, tym większe bezpieczeństwo majątku znajdującego się w nim. Jeśli chodzi jednak o cztery podstawowe rodzaje zamka są to: motylkowy kluczowy, szyfrowy, biometryczny oraz elektroniczny szyfrowy. Zdecydowanie najbardziej popularnym jest kluczowy, jednak jest on również bardzo łatwym łupem jeśli chodzi o kradzież.

W przypadku zastosowania sejfu na broń minimalną klasę jaką musi on posiadać jest S1. Warto trzymać się obowiązujących przepisów, gdyż kary są bardzo wysokie. Pamiętajmy, że broń jest bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach człowieka, dlatego nie powinien trafić do niepowołanych osób. Z tego też względu, przepisy względem tej kwestii są bardzo rygorystyczne.