Jakie soczewki kontaktowe wybrać – rodzaje szkieł kontaktowych

Nie każdy lubi nosić okulary. Niektórzy decydują się na soczewki kontaktowe. Obecnie jest duży wybór wśród soczewek kontaktowych. Można wybrać soczewki jednodniowe, ale też tygodniowe, miesięczne i inne. Nie można nosić soczewek cały czas.

Wybór soczewek kontaktowych – gdzie kupić soczewki?

soczewki kontaktowe krakówMuszą być one ściągane przed snem, ponieważ przysychają do spojówki oka. Dochodzi do reakcji nadwrażliwości, oko staje się zaczerwienione, łzawi, a zdjęcie soczewki jest utrudnione. Soczewki zakłada się rano i nosi przez cały dzień aż do wieczora. Należy je również zdjąć przed skorzystaniem z basenu lub w czasie kąpieli lub brania prysznicu. Mogą wtedy spłynąć z oczu, a przecież soczewki nie są takie tanie. Soczewki muszą być przetrzymywane w specjalnym płynie, podobnym do żelu. Taki płyn sprawia, że soczewki wystarczają na dłużej, są cały czas w wilgotnym środowisku, więc nie niszczeją, ciągle są nawilżane. Poleca się także stosowanie płynów do soczewek kontaktowych, które nakrapiane są na oczy. Nawilżają one oko i sprawiają, że samo założenie soczewek i późniejsze ich zdjęcie jest o wiele łatwiejsze. Lekarz okulista lub optyk na pewno powie, jak dobrze założyć soczewki, zdjąć je oraz jak je odpowiednio przechowywać. Z pewnością soczewki kontaktowe kraków to dobre rozwiązanie dla osób, które zawsze zapominają o tym, gdzie położyli okulary albo szybko je niszczą – spadają im, tłuką się, siadają na okularach przez przypadek. Wcale nie tak trudno zniszczyć drogie okulary.

Soczewki są tańsze – najtańsze kosztują ok. 20 zł, ale trzeba je za to regularnie wymieniać na nowe. Korzystanie z soczewek na dłuższą metę jest droższe niż okulary, ale jest to rozwiązanie wygodniejsze dla wielu osób. Poza tym niektórzy nie czują się dobrze w okularach i ze względów estetycznych wybierają korzystanie z soczewek.