Kiedy korzysta się z cewnika?

 

Od kilku lat miałam problemy z kobiecymi narządami rodnymi. W końcu lekarz zdecydował, że powinnam poddać się zabiegowi, który powinien rozwiązać moje problemy i dolegliwości. Już w szpitalu, przed zabiegiem, przyszedł do mnie lekarz, który wytłumaczył mi, jak będzie przebiegał zabieg i ostrzegł, że w trakcie i po zabiegu będę zacewnikowana. Poprosiłam go, aby rozwinął ten temat.

Zalety stosowania cewnika po operacjach

cewnikTrochę się bowiem obawiałam tego, jaki wpływ będzie miał na mnie fakt, że będę miała założony cewnik. Dowiedziałam się od lekarza, że cewnik zakłada się, aby zapobiec bezwiednemu oddawaniu moczu przez pacjenta podczas zabiegu, co mogłoby utrudnić jego przebieg. Lekarz uspokoił mnie, że stosowanie cewnika nie będzie miało żadnych negatywnych konsekwencji na mój układ moczowy. Cewnikowanie polega na wprowadzeniu do pęcherza pomocowego rurki cewnika i zaczepienie go o zewnętrzne narządu rodne. Cewnik jest bardzo wygodny i w trakcie noszenia cewnika praktycznie nie odczuwa się jego stosowania. Cewnik jest w pełni bezpieczny ponieważ wykonany jest z silikonu medycznego lub lateksu, który jest nieuczulający i mogą z niego korzystać nawet alergicy. W zasadzie po zastosowaniu cewnika nie występuje żadne komplikacje zdrowotne, a do tego stosowanie cewnika jest praktyczne, ponieważ nie trzeba oddawać moczu do basenu medycznego.

Teraz byłam już uspokojona. Rzeczywiście, jak się już wkrótce okazało, stosowanie cewnika w trakcie i po zabiegu było bardzo praktyczne i komfortowe. Nie musiałam wstawać bowiem do łazienki, w momencie kiedy byłam bardzo słaba po zabiegu. Również po zdjęciu cewnika kilka dni po odbytym zabiegu nie czułam żadnych dolegliwości, których wystąpienia się obawiałam. Byłam bardzo zadowolona z tego faktu.