folia stretch jumbo

Kłopotliwy handel wysyłkowy – folia stretch jumbo

folia stretch jumboW ostatnich kilku latach bardzo intensywnie rozwinął się w naszej rodzimej gospodarce sektor sprzedaży internetowej. Nowe sklepy wciąż powstają w sieci jak grzyby po deszczu, a przedsiębiorcy rywalizują ze sobą o coraz większą pulę klientów.

Podstawą działalności takich biznesów jest oczywiście wysyłanie sprzedanych artykułów do odbiorców końcowych, a dobre zabezpieczenie przesyłek zdaje się być głównym zadaniem sprzedawcy. Na rynku przesyłek wielkogabarytowych zdecydowanie dominuje folia stretch jumbo jako topowy materiał chroniący ładunek. Taka folia jest bardzo mocna, odporna na przetarcia, rozerwania czy przedziurawianie. Z tego też względu nieszczególnie znajduje ona zastosowanie wśród właścicieli sklepów detalicznych, gdyż dedykowana jest ona do wymian hurtowych. Nie chcemy przecież, aby klient odbierający paczkę miał problem z jej otwarciem, nie dysponując akurat nożem lub innym narzędziem. Dlatego też właściwie każdy producent folii stretch sprzedaje też taką jej odmianę, która idealnie nadaje się do użycia w handlu detalicznym.
Jeśli sprzedany przedmiot posiada własne opakowanie tekturowe, folia stretch wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Jest ona tania, nieprzepuszczalna, rozciągliwa i łatwa do zaaplikowania na przedmiot. Ponadto, dzięki różnym barwom, świetnie ukrywa zawartość przesyłki np. przed oczami wścibskich sąsiadów. Z trochę droższego i bardziej kłopotliwego rozwiązania trzeba skorzystać gdy wysyłany towar nie posiada własnego opakowania. Wówczas konieczne jest pokrycie kosztów zakupu tekturowego pudełka, do którego włożymy przedmiot.

W przypadku takiego pudełka niezbędna wydaje się także taśma pakowa – najlepiej dobrego gatunku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc folia stretch, którą można po prostu zgrzać specjalnym urządzeniem.