kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne dla każdego.

kosmetyki naturalneW dzisiejszych czasach trudno natrafić na dobry produkt, który nie będzie szkodliwy chociażby w niewielkim stopni dla naszego organizmu. Szczególny problem jest z kosmetykami. Są używane w nich przeróżne substancje, które mają łączyć inne składniki, teoretycznie być lecznicze lub po prostu nadawać ciekawy i ładny zapach. Jednak mogą one powodować wiele uczuleń i a także przyczyniać się do tworzenia się nowotworu i innych chorób.

Jest jedno wyjście, o którym w dobie super świetnych reklamowych kosmetyków zapominamy. Mianowicie są to kosmetyki naturalne.  Jednak bardzo trudno je rozpoznać. Poza tym najlepiej jest stosować naturalne produkty. Na przykład zamiast oliwki, która może zwierać parabeny czy formaldehyd zastosujmy oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Kiedyś kobiety korzystał tylko z takich kosmetyków i cieszyły się urodą i zdrowiem. Kosmetyki naturalne nie zostały niestety zdefiniowane z żadnych ustawach, jednak jest kilka wytycznych, które określają czy produkt faktycznie jest NATURALNY. Po pierwsze do wyprodukowania takiego kosmetyku powinny być użyte tylko substancje pochodzenia roślinnego, jednak nie ma sprecyzowanej ilości. Poza tym, materiały, surowce nie mogą być szkodliwe dla ciała, skóry itp. Kolejna wytyczna jest taka, że nie mogą być użyte do produkcji przetworzone substancje takie jak: ropa naftowa, substancje ropopochodne, formalina, olej silnikowy.

W większości nie powinno się korzystać z substancji odzwierzęcych, jednak wyjątkiem może być wosk pszczeli czy lanolina itp. Te kosmetyki nie mogą być testowane na zwierzątkach. Tak, więc zadbajmy o nasze zdrowie i wygląd i wybierzmy naturalne i prawdziwe kosmetyki, które były używane od wielu, wielu lat.

Dodaj komentarz