suknia

Kreacja dla sylwetki

sukniaPoszukiwanie idealnej kreacji na wielkie wyjście warto rozpocząć od ustalenia, w jakim fasonie będziemy najlepiej wyglądać. Suknie wieczorowe mają najróżniejsze wzory, a co sezon pojawiają się kolejne modele.

Jeśli jakaś sukienka jest modna w tym sezonie, za rok może należeć już do przeszłości. Warto stawiać na uniwersalne rozwiązania, jeśli planujemy zakup sukienki na kilka czy kilkanaście okazji. Jeśli mamy przed sobą kilka wesel, warto przede wszystkim zdecydować się na model, w którym będziemy czuć się wygodnie. Jeśli sukienka będzie nas cisnąć i uwierać, nie przetańczymy w niej nawet jednego przyjęcia weselnego, a co dopiero mówić o kilku takich imprezach. Ponadto sukienka powinna być dostosowana do naszej sylwetki. Jeżeli dokonamy złego wyboru, podkreślimy wszystko to, co wolelibyśmy ukryć. Zbyt obfite uda, szerokie biodra czy brak talii można sprytnie zamaskować, ale należy do tego użyć odpowiedniego fasonu sukni. Zbyt szeroki ramiona nie powinny być eksponowane, obfitych ud nie należy podkreślać obcisłym materiałem, a zbyt mały biust nie lubi ciemnych kolorów. Jeśli zależy nam na uzyskaniu odpowiedniego efektu, powinniśmy zapoznać się ze wskazówkami specjalistów. Wtedy będziemy wiedzieć, jaki model sukni wybrać, aby nasza sylwetka prezentowała się nienagannie. Wybór sukienki to zarówno fason, jak też materiał i kolor. Błyszczący materiał inaczej prezentuje się na sylwetce, niż matowy. Ponadto układające się kawałki materiału mogą zarówno podkreślić, jak i zamaskować poszczególne partie ciała. Kolor ma znaczenie. Jasne kolory optycznie powiększają, więc nie będą polecane na te partie ciała, które już są spore i chcemy je w jakiś sposób wizualnie zmniejszyć. Warto poeksperymentować w kolorami i spróbować nowych barw. Być może znajdziemy odcień, w którym poczujemy się naprawdę komfortowo, a nigdy wcześniej nie chcieliśmy go przymierzyć.

Odpowiednio dobrana oraz podobająca się nam sukienka będzie znakomicie sprawdzać się podczas wielu okazji, na jakie ją założymy.