Kursy kosmetyczne ze znaną YouTuberką

W czasie wolnym bardzo lubię oglądać YouTube. Obserwuję szczególnie dużo kanałów poświęconych urodzie, makijażowi i pielęgnacji. Są to rzeczy, które naprawdę mnie interesują. Jakiś czas temu jedna z moich ulubionych dziewczyn prowadzących kanał dot. urody ogłosiła, że w kilku miastach odbędą się kursy makijażu, które poprowadzi. Jeden z nich miał miejsce w Warszawie i pomyślałam, że może warto byłoby tam pójść.

Wiele nauczyłam się w czasie kursu kosmetycznego

kurs kosmetycznySzczerze mówiąc wydawało mi się, że wiem już wszystko o makijażu i pielęgnacji. Tak naprawdę to chyba chciałam też po prostu zobaczyć jedną z moich ulubionych youtuberek. Kurs ten nie był tani, a do tego musiałam dojechać do Warszawy więc przez długi czas wahałam się czy powinnam się zapisać czy też nie. Ostatecznie jednak zdecydowałam się, że pójdę na ten kurs kosmetyczny i była to naprawdę dobra decyzja. Tak jak wcześniej wspominałam, miałam takie przeświadczenie, że jeżeli chodzi o rzeczy, które będą omawiane na tym kursie kosmetycznym, to wiem już całkiem sporo. Tymczasem, dowiedziałam się naprawdę dużo nowych rzeczy. Szczególnie jeżeli chodzi o to jak dbać o cerę i jakie zabiegi powinno się stosować żeby poprawić stan swojej skóry. Na kursie omówione były też różnego rodzaju pielęgnacyjne nowinki. Nie mogło oczywiście zabraknąć lekcji makijażu – uczyłyśmy się wykonywać idealne smokey eye. Było super!

Cieszę się, że zdecydowałam się wziąć udział w tym kursie kosmetycznym. Właściwie nie wiem dlaczego podświadomie podchodziłam do tego trochę sceptycznie. Zdecydowanie warto było się trochę poświęcić i dojechać do Warszawy oraz wydać pieniądze na dojazd i sam kurs. Dzięki temu kursowi teraz czuję się jeszcze pewniej w zrobionym przez siebie makijażu. Zaczęłam też od czasu do czasu robić makijaż swoim koleżankom.