Mata na podczerwień do ogrzewania

Łazienka jest pomieszczeniem ,w którym nie można zapomnieć o właściwym odprowadzaniu wilgoci oraz o ogrzewwniu. Najczęściej są to grzejniki powieszone na ścianach, gdyż to najtańsze rozwiązanie. Ich ilość i wielkość powinna być dostosowana do metrażu.

Jak działają maty na podczerwień? 

mata na podczerwień pod płytkiNowoczesne systemy grzewcze zakładają maksymalną wydajność przy jednoczesnej ochronie środowiska. Dziś już nikt nie montuje w domu pieca opalanego węglem, gdyż są one wycofywane. Obecnie najpopularniejsze jest ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Przy tym drugim rodzaju ogrzewania, trzeba dokładnie przeanalizować parametry techniczne i wydajności, gdyż od tego zależy koszt użytkowania. Jednym z lepszych rozwiązań grzewczych jest mata na podczerwień pod płytki, którą zakłada się w momencie ich układania. Maty sa alternatywą dla tradycyjnych grzałek czy też rur, w których znajduje się specjalny płyn. Zaletą takich mat jest ich niewielki rozmiar, który pozwala na niezauważalny montaż. W sklepach budowlanych można znaleźć folie grzewczą o kilku grubościach, rozmiarach i też od różnych producentów. Są one bardzo wytrzymałe, a dzięki formie rolki, łatwo i szybko można je zamontować. Klienci najczęściej wybierają maty, żeby je przykleić do podłoża, bo to najszybszy sposób. Pod płytkami zapewnia ona dyskretne uczucie ciepła, które szybko jest rozprowadzane w pomieszczeniach. Cechą charakterystyczną mat grzewczych jest ogrzewanie poprzez promieniowanie podczerwone, które nie zmienia temperatury powietrza.

Podczerwień, jest rodzajem promieniowania, które ogrzewa to, co znajduje się w obrębie pomieszczenia. Mowa tu jest o meblach, przedmiotach, ludziach, ścianach czy podłogach. Folie grzewcze są idealnym rozwiązaniem dla każdego pomieszczenia, gdzie chcemy, żeby było długo ciepło.