Mniejsze bramki- więcej ruchu

 

Sport w czasie, w którym dominuje komputer i telewizja jest czymś, do czego trudno zmusić ludzi w każdym wieku. Nie ma znaczenia, czy są oni emerytami, czy uczniami szkół podstawowych. Możliwości jakie daje im współczesna technologia praktycznie sprawiają, że sport jest im obcy. Bardzo ciężko jest zmusić kogokolwiek do jego uprawiania, nawet osobom, mającym duży autorytet wśród społeczeństwa, takim jak lekarze.

Piłka ręczna w szkołach

bramka do piłki ręcznejSzczęściem w nieszczęściu można nazwać fakt, że w coraz większej ilości szkół wprowadzanych jest więcej godzin wychowania fizycznego, niż przewiduje to ustawa o szkolnictwie. Ma to bardzo dobry wpływ nie tylko na zdrowie uczniów i ich kondycję fizyczną, ale również na ich samopoczucie i poziom zmęczenia psychicznego. Każdy rodzaj sportu pozwala bowiem wypocząć od wysiłku jakim jest lekcja, na której nie można nie być skupionym. Wiele osób w wieku szkolnym skarży się na przemęczenie, a jest to efektem właśnie braku odpowiedniej ilości ruchu. Nawet zwykłe bieganie za piłką pozwala w jakimś stopniu poprawić tą sytuację i doprowadzić do lepszego samopoczucia uczniów. Piłka ręczna jest jedną z najdynamiczniejszych i jednocześnie najbardziej lubianych dyscyplin sportowych wśród młodzieży. Bramka do piłki ręcznej są znacznie mniejsze niż do nożnej, a dzięki temu gracze muszą dużo bardziej się wysilać, aby zdobyć gola. Jednak zmęczenie, które jest efektem gry przez 45 minut jest pozytywnym aspektem przedmiotu, jakim jest wychowanie fizyczne.

Niechęć z jaką część uczniów podchodzi do zajęć na sali gimnastycznej jest w ostatnich latach coraz mniejsza. Sami odczuwają już oni potrzebę ruchu i uprawiania jakiegoś sportu. Często też pragną się po prostu wyżyć po długim dniu spędzonym w szkolnej ławce.