zasuwa

Montujemy drzwi wewnętrzne.

Pozornie montaż drzwi może okazać się trudnym zadaniem i wolimy powierzyć to zadanie fachowcom, którzy jak się często okazuje wcale nie robią tego w sposób prawidłowy. Jak w kilku krokach zamontować drzwi, które będą działały jak należy? Nie taki diabeł straszny jak go malują.

Drzwi wewnętrzne mogą mieć trochę słabsze zawiasy od drzwi zewnętrznych

drzwiPrzede wszystkim musisz dokładnie wymierzyć wnękę w której mają stanąć drzwi. Musisz też sprawdzić czy wnęka ma pion i poziom, jeśli nie ma to musisz ją wyrównać. Następnie pozostaje nam wybór drzwi oraz ościeżnicy. Tutaj musisz przede wszystkim wybrać czy chcesz mieć drzwi otwierane z prawej czy też z lewej strony. Do montażu musisz też zaopatrzyć się w łączniki budowlane, zasuwy, piankę montażową oraz zawiasy. Jeśli masz już wszystkie niezbędne narzędzia to możesz przystąpić do pracy. Weź do ręki poziomicę i sprawdź jeszcze raz czy wnęka idealnie trzyma pion i poziom. Jeśli tak, to możesz się brać za montaż ościeżnicy. Jest to najważniejszy i najtrudniejszy etap pracy od którego wszystko zależy tak więc dokładnie zapoznaj się z instrukcją montażu dołączoną przez producenta. Będzie Ci w tym bardzo potrzebny klej montażowy szybkowiążący. Musisz skleić ościeżnicę i poczekać godzinę. Dopiero wtedy możesz się zabierać za wpasowywanie jej do wnęki. Musisz to robić bardzo delikatnie.

Po umieszczeniu ościeżnicy sprawdź czy zachowany został pion i poziom. Gdy wszystko jest ok to zabezpiecz ją pianką montażową i odczekaj kilka godzin. Dopiero teraz możesz zakładać drzwi na zawiasy umieszczone w ościeżnicy.