Nadanie przesyłki kurierem

Sklepy internetowe nie mogłyby normalnie funkcjonować bez usług kurierskich, ponieważ są one najczęściej wybierane jako sposób dostawy. Na rynku obecnie działa nawet kilkanaście firm kurierskich, zatem jest w czym wybierać.

Kiedy nadać przesyłkę kurierską?

dpd nadanie paczki w sobotęKlienci biznesowi przeważnie prowadzą swoje działalności od poniedziałku do piątku i też w tych dniach nadają paczki. Z tym, że paczka nadana w piątek popołudniu, będzie zabrana przez kuriera dopiero w poniedziałek. Wyjątkiem mogą być przesyłki specjalne, które mogą być nadawane, a nawet odbierane w weekend. Niektórzy kurierzy umożliwiają nawet klientom zaznaczanie w zleceniu godziny dostawy, co oczywiście jest dodatkowo płatne. Firma dpd nadanie paczki w sobotę umożliwia za pośrednictwem swojej strony internetowej, ponieważ są na niej dostępne wszelkie możliwe usługi. Przeważnie nadanie nie sprawia kłopotu, gdyż potrzebne do niego są tylko takie dane jak adres nadawcy i adresata, dokładne wymiary paczki, czyli długość, wysokość i szerokość, a także waga. Jeżeli zależy nam na czasie, to można zaznaczyć dzień dostawy lub nawet godzinę. W większości przypadków, przesyłki są nadawane w tygodniu, ale jest też opcja nadania ich na przykład w sobotę, dzięki czemu dotrze ona do adresata w poniedziałek. Nie mniej jednak taka usługa jest dodatkowo płatna, ponieważ jest niestandardowa. Również każdą przesyłkę nadawaną przez dpd można dodatkowo ubezpieczyć, jeżeli wysyłamy w niej coś wartościowego. Standardowa kwota ubezpieczenie wynosi około dwa tysiące złotych.

Jeżeli chcemy nadać przesyłkę w weekend, to najpierw należy sprawdzić, która firma kurierska oferuję taką możliwość, ponieważ nie jest to standardowa usługa. Na pewno w firmie dpd można ją zrealizować, ale będzie ona nieco droższa od zwykłej paczki.