Niedrogi komputer do streamowania

 

Granie na komputerze jest czymś, co uwielbiają nie tylko dzieci, ale id dorośli. Z ta różnicą, że mogą oni grać w sieci i zarabiać na tym pieniądze. Nie brakuje chętnych do oglądania poczynań najlepszych graczy, więc interes świetnie się ma.

Co posiadają komputery do streamowania?

komputer do streamowania na twitchNajpierw warto wyjaśnić, czym jest tajemnicze streamowanie, bo odnosi się do gier. A mianowicie chodzi o granie w świecie wirtualnym z innymi osobami i relacjonowanie tego wydarzenia na żywo, dzięki odpowiedniemu sprzętowi. Przede wszystkim chodzi tu o kamerę internetową, która pokazuje obraz gracza, a program komputerowy wyświetla bieżącą sytuację na monitorze. Komputer do streamowania na Twitch jest dość nowoczesnym sprzętem, który musi posiadać odpowiednie parametry, aby granie było możliwe. Ponieważ gry online intensywnie obciążają komputer, to zwykłe komputery mogą sobie nie poradzić z utrzymaniem wysokiej jakości transmisji. Najtańsze modele kosztują już dwa tysiące, choć oczywiście daleko im do nowoczesnych modeli za ponad dziesięć tysięcy złotych. Komputer do streamowania przede wszystkim musi mieć dobry procesor, który podoła temu zadania, czyli najlepiej kilkurdzeniowy i wielowątkowy. Dysk twardy jest miejscem, gdzie zapisywane są wszystkie najważniejsze informacje i instalowane programy, a do prowadzenia gier w wirtualnym świecie, potrzeba ich sporo. Dobrze żeby komputer posiadał dwa oddzielne dyski twarde, które dają sporo miejsca na zapisywanie. Podobnie ma się sprawa z pamięcią RAM w komputerze.

Wybór idealnego komputera do streamowania wcale nie jest łatwy, dlatego warto się wspomóc opinią specjalistów lub innych, doświadczonych graczy. Jeżeli chcemy zawodowo streamowach na Twitchu, to warto zainwestować w naprawdę dobry sprzęt komputerowy.